TARİH 20.03.2018 SAAT 22:15:22

19.04.2017 Çarşamba - 18:06

Eski Valilik binasının yerine yapılacak olan yer altı otoparkı ve kent meydanı için sona gelindi. Belediye ihaleyi alan Millenium şirketiyle sözleşme imzaladı ve bu hafta yer teslimini yapacak

Süriye ÇATAK TEK – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından eski valilik binasının yerine yapılması planlanan yer altı katlı otopark ve kent meydanı için Mart ayında yapılan ihaleyi Millenium Yapı İnşaat firması aldı. Firma ile sözleşmeyi imzalayan Büyükşehir Belediyesi, Belde A.Ş’ye otopark olarak verdiği alanı firmaya teslim etmek için başlattı. Belde A.Ş alanın içindeki otopark gişesini kaldırdı ve alan firmaya teslim edilene kadar yeniden ücretsiz hale geldi. Büyükşehir’in bu hafta içinde şirkete yer teslimini yapması bekleniyor.

KOCAELİ’DE İLK

Kocaeli’de ilk kez yapılacak olan yarı otomatik yer altı otoparkı ve kent meydanı için yapılan ihaleye 3 firma katılmıştı. 28 milyon 988 bin muhammen bedeli olan ihalede 28 milyon 568 bin lira teklif veren Millenium Yapı İnşaat Firması aldı. 357 araç kapasitesi olan otopark 6 bin 600 metrekare alana sahip olacak. Otoparkta engelli ve elektrikli araçlar içinde yer olacak. Otoparkın üstü ise kent meydanı olarak düzenlenecek.

BELDE A.Ş GİTTİ

Büyükşehir bu hafta yer teslimi yaptıktan sonra 350 gün içinde projeyi tamamlayıp teslim edecek. Yer teslimi için Büyükşehir Belediyesinin şirketi olan Belde A.Ş tarafından otopark olarak işletilen alan boşaltıldı. Belde A.Ş alandaki gişesini kaldırdı ve alanın etrafını tamamen çık hale getirdi. Belde A.Ş alandan çıktıktan sonra yer teslimine kadar otopark yine ücretsiz olacak.

 

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.