TARİH 24.03.2018 SAAT 07:07:22

24.06.2017 Cumartesi - 14:50

Kocaeli Birlikspor Başkanı Erhan Yılmaz basın mensuplarıyla Körfez Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlediği iftarda bir araya gelerek suskunluğunu bozdu

Vedat TEKİN –  Son haftalarda gündemde olan kulübün olası satışı ve ortaklığı konularına açıklık getiren Kocaeli Birlikspor Başkanı Erhan Yılmaz, “A ve B planlarımız var. A planı; protokolümüz bulunan Beşiktaş’ın alma olasılığı. B planı ise Körfezli işadamlarıyla oluşturacağımız 30 kişilik güçlü yönetim” dedi.  

TAPULU MALIMIZ DEĞİLLER

İftarın ardından bir bölümü soru-cevap olarak gerçekleşen basın toplantısında Erhan Yılmaz şu sözleri kaydetti: “Hem ligi değerlendirelim hem de kulübümüzle alakalı konuşulan ve kamuoyunda merak edilen konuları cevaplamak istedim. Yazılan hiçbir habere yanıt vermedim. Bazılarını doğruladım. Bu kulübün kaderinde bu var galiba; geçen yıl da geç toplandı. A planı olmazsa bayramdan sonra B planını devreye sokacağız. Kulübümüzden ayrılan oyuncu kardeşlerimiz var. Ama bize gelmek için arayan ve bizim de istediğimiz oyuncular var. Sonuçta futbolcular tapulu malımız değil, gidebilirler.

KİMSENİN UMRUNDA DEĞİL

Geçen yıl aldığımızda kulübün içi boştu ve borçluydu.  Küme düşmemizi bekliyorlardı. Transfer yasağını kaldırıp kadro kurduk. Sonuç malum. Sizin nazarınızda bu imkanlarla başarılı olduk. Şahsi fikrim başarılı olamadık. Çünkü bu işin içinden geldik ve kupa kaldıramadık. Demek ki yanlış yaptığımız yerler oldu. Bunlarla da yüzleşiyoruz. Üzüldüğüm nokta şu; 1,5 aydır bu kulüple ilgili ‘Satıldı, satılıyor’ haberleri yapılıyor, konuşuluyor. Ama bir tane mülki idare amirimiz ya da kentimizin önde geleni “Ne yapıyorsunuz?” demedi. Ben kulübü versem kimsenin umurunda olmayacak.

B PLANIMIZ VAR

Kendi adıma beklenti içinde değildim. Takım ligin en iyi futbol oynayan takımıydı. Bu takımı kaybettik biz. Maddi imkansızlıklardan dolayı çatladık. Çözüm arayışımız Beşiktaş ile oldu. Protokol yaptık. Genel kuruldan sonra alacaklarını söylediler. Bayramdan sonra netleşecek. Orada bir kararsızlık var; tamamını mı alalım, vaz mı geçelim?Şuanda vazgeçilmiş bir şey yok. Bizim B planımız tabiki var ve işliyor. İnşallah bu kulüp bu kentte, bu ilçede kalır. Beklemek de bu kulübü yıpratıyor, oyuncuları yıpratıyor, geleceğe dair planları yıpratıyor. Bayramdansonraya kadar bekleyeceğiz. Olmazsa B planımızı uygulamaya koyacağız.

TRANSFERİ AÇACAĞIZ

B planımızda 30 yönetici oluşturmaya çalıştık. 10 arkadaşımız kabul etti. Diğerlerini de ikna etmeye çalışacağım. Ses getirecek yeni bir oluşum haline getireceğiz. Belediye başkanımız da kendi imkanları doğrultusunda destek verebileceğini fakat ana desteği sağlayamayacağını söyledi. Planladığımızı yaparsak onun düşündüğü oranlar da yeterli olacaktır. Bayramdan sonra yönetim kurulumuzu oluşturup transferlere başlayacağız. Transferi açacağız. Açmak için borcu bu şekilde tolere edeceğiz. Elimden geldiği kadar kendi imkanlarımla ve yönetici arkadaşlarımla bunu halledeceğiz.

BEŞİKTAŞ ALMAK İSTERSE

Biz alt yapıyı kapatmadık. Bir kulüp alt yapısı varsa ayakta durur. Geçen yıl yapamadığımızı yapacağız. Aidiyet duygusuyla hareket edecek futbolcu kardeşlerimizi bulacağız. Bunlar İzmitli olmak zorunda. Bugün 7-8 İzmitli çocuk bu kulüpte oynamış olsaydı bu kulübü kimse kendine peşkeş çekmeye kalkmazdı. Cebine 300-500 bin koyan kulübe talip olmazdı. Bizim bu tutumumuz bu kulübü birilerine verdirmez. İnşallah insanlarda sahip çıkar da kulüp hiç verilmez. Eğer biz devam edersek; alt yapıdan bu sene çok umutlu olduğumuz kardeşlerimiz var. Ama Beşiktaş ile protokolümüz var. ‘Biz vazgeçmiyoruz, kulübü bize ver’ derlerse yapacak bir şey yok. Ama olmayacakmış gibi hareket ediyorum.

ERZURUMSPORLU TALİP

Bende Erzurumluyum. Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un eski başkanı Ali Demirhan bizim uzaktan akrabamız. Kulübün içinde bulunduğu durumu göz aldığımız zaman; birlikte hareket edebiliriz dedi. Şartlar bizim istediğimiz gibi olursa olabilir. Ama bu süreci kısa tutuyorum, bu süreci bitireceğiz. Ya satacağız, ya ortak alacağız ya da B planımıza geçeceğiz. Kulübümüze birçok insan talipli. Kimse de üç beş kuruşa kulüp sahibi olacağını sanmasın. Bu kentin markası, öz değerini yok etmeyeceğim. En kötü kendi öz değerlerimizle yola çıkar. Omurgalı bir şekilde ne yapacaksak yaparız.

İSİM SPONSORU OLSUNLAR

İsim sponsorluğunda bulunan firmalar zaten kat be kat fazlasıyla karşılığını alıyorlar. Haricinde reklam için ayırdıkları bütçeler var. Bence Körfez’den çıkan, ilçenin markası Türköz İnşaat var. Kendilerinden randevu alıp gideceğim. Türköz Kocaeli Birlikspor olabilir. Tüpraş’a da gideceğim. Tüpraş Kocaeli Birlikspor olabilir. Diğerlerine de. Sponsor olduklarında zaten karşılığı var. Bedava bir şey yapmayacaklar. Ama sitem yukardan birilerinin dokunması üzerine kurulmuş. Gittiğimizde iyi karşılanıyoruz ama icraat noktasında da yukarılardan birilerinin desteği olması gerekiyor.

CADDELERİ YİNE İSTEYECEĞİZ

Geçen yıl 4 tane caddeyi Kocaeli Birlikspor olarak istedik. Bu yıl da isteyeceğiz. Dernek takımlarına bakın, 30 kişilik bir yönetim benim cebimden harcadığım kadar para harcamamıştır. Kulübün kendi ayakları üstünde duracağı gelire ihtiyacı var. Otoparklara, işletmelere, sponsorluklara, reklamlara ihtiyacı var.. İlçeden bize diğer branşları da açın diye isteklerle geliyorlar. Profesyonel kulüp altında olmak istiyorlar. Nasıl açacaksınız. Onların da alt yapısını yapacağız. Biz kalırsak hedefim bu sene inşallah 7 branş açacağız. O zaman kamu yararına giriyor. Bize ister istemez destek vermek zorunda kalacaklar.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.