TARİH 22.03.2018 SAAT 04:52:40

24.02.2018 Cumartesi - 18:20

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan yönetiminin yarısını oluşturdu. Listede kentin yakından tanıdığı isimlerin yanı sıra sürprizler de bulunuyor

Süriye ÇATAK TEK – AK Parti’nin bugünkü kongresinde en çok merak edilen konu, yönetimde kimlerin yer alacağı. İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın defaten yaptığı açıklamalara göre yönetimin yarısının değişmesi bekleniyor. Mevcut yöneticiler Ahmet Berberoğlu, Adnan Turan, Gülcan Kocabıyık, Hasibe Özayan, Abdullah Eryarsoy, Nuray Erdem, Hilal Akpınar, Büşra Özbay, Yakup Karaaslan, İshak Yıldırım, Orhan Barış, Veli Haldız, Yusuf Akın, Dr. Uğur İnan, Ahmet Türkel, Ahmet Sönmez, Recep Demir, Samet Taşdelen ve Şükran Özdemir yeni yönetimde yer alacak.

KORKMAZ LİSTEDE

Bu isimlerin yanı sıra, kongre sürecinde yeniden aday gösterilmeyen ilçe başkanları da yönetimde yer alabilir. Eski İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz’ın listede yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. GKD’nin eski Başkanı Sedat Köse, Gebze’nin tanınmış isimlerinden Mustafa Yıldıztekin, Kartepe’den Muharrem Top ve Derince’den Zehra Bozkurt de yeni isimler arasında.

SÖZÜNÜ TUTACAK

Bu dönem listede olmasına kesin gözü ile bakılan isimlerden bir diğeri, Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nin önde gelen esnaflarından Halil Dokuzlar. İzmit’in sevilen esnaflarından, Dokuzlar Bakliyat’ın sahibi Halil Dokuzlar’ın il yönetimine girmesi kesin görünüyor. Öte yandan Şemsettin Ceyhan, “Yeni il yönetiminde 25 yaş altı bir genç olacak” sözünü de tutacak. Üstelik yönetime alacağı gencin kimliği, birçok kişi için sürpriz.

KOÇDAŞ SÜRPRİZİ

Merak konusu olan o genç, 15 Temmuz darbe girişiminde gazi olan Derinceli Halil İbrahim Koşdaş.
Listede son anda bir değişiklik yapılmazsa, Halil İbrahim Koşdaş, önümüzdeki dönem il yönetiminde yerini alacak. 15 Temmuz’da bedenini siper eden isimlerden birini listesine alma noktasında çaba gösteren Ceyhan, 20 yaşındaki Halil İbrahim ile 25 yaş altı genç sürprizini de yapacak. Ceyhan’ın listesinde Koşdaş dışında genç isimlere önemli oranda yer verilecek.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.