Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 15.07.2020 SAAT 02:22:23
Advert
Advert Advert Advert
 

İzmit Şehit Özcan Kan’dan örnek proje

İzmit Şehit Özcan Kan’dan örnek proje
Advert Advert

 

Kocaeli Valisi. Hüseyin Aksoy’un talimatıyla başlatılan, kamu kurum ve kuruluşlarının koordinasyonuyla devam eden “Sokakta çalışan çocukların korunmasına” yönelik işlemlere anlamlı bir destek de gençlerimizden geldi.

Ali Paşa Naipoğlu’nun müdürlük görevini yürüttüğü İzmit Şehit Özcan Kan Fen Lisesi öğrencileri, kentimizde sokakta çalışan çocuklar için sokağın maddi kazanç getirici özelliğinin ortadan kaldırılması amacıyla 12 okulda öğrenci ve velilere yönelik farkındalık çalışması yapmak üzere bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Hedefleri, kendi akran grubunda yer alan toplamda 2 bin öğrenci ve dolaylı olarak veliye yapılacak bilgilendirmeyle “Sokakta dilendirildikleri veya çalıştırıldıkları bilinen veya anlaşılan reşit olmayan çocuklardan merhamet duygusu ile herhangi bir eşya, mal (kâğıt mendil, çiçek vb.) veya hizmet satın alınmaması, yardımların bu çocuklara halihazırda destek olacak kurumlara yönlendirilmesi ve bu yolla sokakta çalıştırılan çocukların korunması” olarak belirlendi.

Bu kapsamda proje faaliyeti olarak öncelikle proje ortağı Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü ziyaret edilerek konuyla ilgili eğitim alan öğrenciler, ardından Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç’ı makamında ziyaret ederek desteklerini istedi.

İlgili makamlarca öğrencilere sokakta çalışan çocukların korunması yönündeki çalışmalara anlamlı desteklerinden ötürü teşekkür edilerek, “Sosyal sorumlulukta akran zinciri” fikrinin yeni ve yaratıcı bir açılım olduğu, bu sayede projelerinin kartopu etkisi ile geniş kesimlere yayılacağı ifade edildi.

Okul Müdürü Ali Paşa Naipoğlu, Müdür Yardımcısı Ünal Demir, Öğretmen Ummuhan Tülin Öztuncer, Mehmet Duşbudak ve Psikolojik Danışman Özlem Balcı liderliğinde, 9. sınıf öğrencilerinden Dilara Temiz, Bahar Kılıçkıran, Sidal Özden, Dilay Öztürk, Kaan Burgu, Buse Yılmazer, Tuğaç Karasu, Öykü Şen, Beyza Kaya, Mete Ocaklı, İdil Tok, Zeynep Ece Bilgin, Hilal Baykuş, Zeynep Gencel, Cemre Çalışkan, Yusuf Salih Gözcü’den oluşan proje ekibinin 12 ayrı lisede gerçekleşecek sunumunun ardından 21 Nisan 2018 Cumartesi günü Yürüyüş Yolu’nda yapacağı farkındalık etkinliği ile proje finali yapacağı ifade edildi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Genel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8751 TL 6.8476 TL
Euro
EURO
7.8072 TL 7.7761 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA