Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.01.2020 SAAT 07:49:41
Advert
 

“Esnaf üzerinden siyaset yapma”

“Esnaf üzerinden siyaset yapma”

Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Esnaf Odası’nın 7’nci Olağan Genel Kurulu Antikkapı’dagerçekleştirildi. Kongrede söz alan oda üyelerinden Burhan Engin, mevcut Başkan Mustafa Kurt’a yönelik “Artık senden istirham ediyorum bunu esnafın üzerinden siyaset yapma. Çünkü esnaf artık yorgun, esnafın seni taşıyacak takati kalmadı” dedi 

Arif BULUT - Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Esnaf Odası’nın 7’nci Olağan Genel Kurulu AntikkapıRestoranda gerçekleştirildi. 550 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede mevcut Başkan Mustafa Kurt ile odanın eski yöneticilerinden Yüksel Kılıç’ın başkanlık için yarıştı.  Çekişmeli geçen kongre sonucunda 7 kişilik yönetim kurulu ve 3 kişilik disiplin kurulu üyesi belirlenecek. Katılımın yoğun olduğu kongrenin divan başkanlığını Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya üstlendi.

KARAOSMANOĞLU İLE OLAN SORUNLARIMIZI ÇÖZEMEDİNİZ

Dilek temenni bölümünde söz alan oda üyesi Burhan Engin yaptığı konuşmada “Mustafa Kurt, işgal ettiğin makamı hemşericilik kartınave her seçimde yaptığın gibi Gültepe, Üçtepeler, 5 Nolu gibi ayrıştırıcı politikaya borçlu olduğunu ve bugünden bu kartlarla esnafın karşısına çıktığının artık herkese farkında, bunu bilesin.  Eğer hemşericilik fayda etmiş olsaydı neden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile sorunlarımızı bugüne kadar çözemediniz. Neticede hep beraber Karadenizliyiz” dedi.

ESNAF ÜZERİNDEN SİYASET YAPMA

Kurt’a yönelik sözlerine devam eden Engin “Bundan sonraki hedefin siyasetse ki sana yakışır. Maşallah hatipliğin ve hitabetin kuvvetli siyaseti de ileri derecede başarıyorsun. Artık senden istirham ediyorum bunu esnafın üzerinden siyaset yapma. Çünkü esnaf artık yorgun, esnafın seni taşıyacak takati kalmadı. Sende artık kabına sığmıyorsun ilk seçimlerde el birliğince seni Ankara’ya gönderelim bize oradan daha faydalı olacağın kanaatindeyim. Mevcut yönetim ile belediye arasında olması gereken münasebetler laçkalaşmış, kurumsal ciddiyet ortadan kalkmıştır. Belediye ile ters düşmemek adına resmen esnaf ölümü gösterip sıtmaya razı edilmektedir” şeklinde konuştu.

ESNAF BİR ARAYA GELECEK

Engin’in ardından başkan Adayı Yüksel Kılıç, “Bugün buradan ne sonuç çıkarsa çıksın, esnafımız kazanacaktır. Esnaf Odaları Birliği’ni temsilen UKOME’ye katılmıştım. Çıkan tüm kararlara şerh koydum. Bunu da kooperatiflere bildirdim. Belediye ve Ulaşım Park araçları, bölgemizde çalışan tüm arkadaşlarımızla rekabet eder duruma gelmişti. Şu anda 300 aracımız var. Gelirlerimiz düştü, sıkıntılarımız arttı. Biz esnafı bir araya getirmeye çalışıyoruz. Bu esnaf bir araya gelecek. Geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Kongremiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

BOYNUZ KULAĞI GEÇMEZSE SANAT ÖLÜR

Kongrede son olarak konuşan mevcut Başkan Mustafa Kurt ise, “Çok değerli arkadaşlarım bizi bilen bilir, bilmeyen kendi bilir. Burada polemiğe girmeye gerek yok. Bana ne görev düşüyorsa Allah’ın izniyle yapacağız. Bende güç var, dirlik var. Yüksel Kılıç benim abimdir, ustamdır. Ancak boynuz kulağı geçmezse sanat ölür. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum kongremizin şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

MUSTAFA KURT’UN YÖNETİMİ

Yönetim Kurulu Asil

Mustafa Kurt, Turhan Karakaya, İsmail Moran, Ali Demirci, Özcan Kantik, Tuncay Kurt, Ahmet Eryılmaz

Denetim Kurulu Asil

ZikrullahAktop, Erhan Bayram, Enes Ak

YÜKSEL KILIÇ’IN YÖNETİMİ

Yönetim Kurulu Asil

Yüksel Kılıç, İbrahim Cebeci, Birol Bayhan, Önder Şirin, İsmail Efe, Tarık Aykutalp, Burhan Engin

Denetim Kurulu Asil

Celalettin Özön, Murat Altunay, Talip Yıldırım

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9567 TL 5.9330 TL
Euro
EURO
6.5687 TL 6.5425 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA