Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.01.2020 SAAT 04:45:48
Advert
 

“Çocuğuma dokunma”

“Çocuğuma dokunma”

Çocuğuma, kadınıma ve hayvanıma dokunma’ sloganıyla Sabri Yalım Parkı'nda toplanan STK temsilcileri istismara lanet okudu

Boran KAYALAR - Çocuk istismarına karşı ayağa kalkan Kocaeli’ li STK’lar, Sabri Yalım Parkı’nda ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya, Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir,  Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Emine Çalık, KOÇDER Başkanı İlkin Güney Kılıçarslan ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı. 

‘TOPLUMSAL YAPTIRIMLAR OLMALI’

Açıklamayı okuyan Hande Kaya, Cezasızlık algısının ortadan kaldırılması, yasalarda yapılacak yeni düzenlemeler ile mutlaka en ağır şekilde cezalandırılacağı ve sadece hapse atmak şeklinde değil toplumsal yaptırımların da devreye sokulacağı ve sadece hapse atmak şeklinde değil toplumsal yaptırımların da devreye sokulacağını çok net biçimde bilinmesi gerekir. Şiddet ve cinsel tacizi her olayla tekrar gündeme getirip sadece kanıksatan spotları dayak yiyen tecavüz edilen çocuklar üzerine tutup failleri de buzlayarak veren en son yaşadığımız çocuk tacizinde yayın yasağı getiren bir fotoroman havasıyla cinayet detaylarını normalleştiren bir uygulama ile azaltamayacağımız apaçık meydandadır” dedi.

‘İŞE BİLE ALINMASINLAR’

Sözlerine devam eden Kaya, “Ülkemizde fizikseli cinsel veya sözlü şiddete maruz kalan çocukların bunu hak edip etmediğinin tartışılmasını istemiyoruz. Cinsel suçlarda verilecek cezanın indirilmesinde etkin rol oynayan haksız tahrik indirimini istemiyoruz. Çocukların onlara şiddet gösteren şiddeti öğreten zarar verecek şekilde kullanan herkesten ve her şeyden korunması gerektiğine inanıyoruz. Bu noktada bu kişilerin memuriyete girmesine engel kabul edilmesi gibi ve affa dahi uğrasa işe alınmamaları gibi etkin uygulamalar ile önlem alınmasını talep ediyoruz” dedi. Çocukların herkesten ve her şeyden korunmasını isteyen katılımcılar, ‘çocuğuma, kadınıma ve hayvanıma dokunma’ diyerek açıklamayı sonlandırdı. 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Genel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9530 TL 5.9293 TL
Euro
EURO
6.5585 TL 6.5324 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA