Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 12.12.2019 SAAT 07:03:03
Advert
 

150 çocuk bayram öncesi sevindirildi

Genç İzmitliler Platformu, Ramazan Bayramı dolayısı ile 150 çocuğu baştan aşağı giydirerek sevindirdi
150 çocuk bayram öncesi sevindirildi

Soner GÜLEZER - 150 çocuğa kıyafetlerini hediye eden Genç İzmitliler Platformu, çocukların sevinçlerine ortak oldu. Açıklamasında, “Çocukların gözlerinde gördüğümüz bu sevinç hiç bir şeye değişilmez, çünkü çocuk gülerse dünya güler” diyerek emeklerinden ve desteklerinden dolayı da tüm platforma teşekkürlerini iletti. Çocuklara hediyelerini verirken konuşan Genç İzmitliler Platformu Başkanı Samet Şengöz, “Benim çok benimsediğim bir Yunus Emre felsefesi var. ‘Mal da yalan mülk de yalan. Gel biraz da sen oyalan’ diyor. Bu bağlamda aslında birçok şeyi özetliyor.


BU SEVİNÇ DÜNYALARA BEDEL

Genç İzmitliler olarak kurulduğumuz günden beri ihtiyaç sahiplerinin yanındayız. Ve bunun en güzel yanı bunu tamamen kendi imkanlarımız çerçevesinde yapıyor olmamız. Bu gün de 150 ihtiyaç sahibi çocuğumuzu giydiriyoruz. Her zaman dediğimiz gibi çocuk gülerse dünya gülecek. Bu gün burada yavrularımızın gözündeki mutluluğu görmek paha biçilemez bir şey. Ben ekibime de çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


DÜNYA ÇOCUKLARINI UNUTMAYIN

Şengöz, “Dünyanın muhtelif yerlerinde bu gün çocuklar ölüyorlar. Afrika’da açlıktan, Suriye’de savaştan. Arakan’da zulümden. Her ne olursa olsun bu gün dünyanın vicdanı kördür, sağırdır. Dünyanın neresinde olurda olsun, ölen veya öldürülen bir çocuk için gönlü sızlamayan da vicdandan yoksundur. Bizler inanıyoruz ki Allah’ın da bir adaleti var. Her zaman dediğimiz gibi dünyada barışı sağlamak için önce çocukların gözyaşlarını dindirmemiz lazım” ifadelerini kullandı.


HERKES ETRAFINDAN BAŞLAMALI

Son olarak Şengöz, “Bu gün biz İbrahim A.S.’mın ateşine su taşıyan karınca misaliyiz. Elimizden gelen budur. Safımız bellidir. Bu minvalde herkes çevresini düzeltmek için mücadele etse ülkemiz ve dünyamız daha yaşanabilir, daha mutlu bir yer haline gelecek. İnsanları sevindirin. Çocukları sevindirin. Ben bu noktada bu kadar sağduyulu ve bu kadar hassas arkadaşlarla beraber olduğum için çok mutluyum. Dünya daha güzel bir yer olabilir, herkes üzerine düşeni yaparsa” diyerek çocuklara hediyelerini takdim etti.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8173 TL 5.7941 TL
Euro
EURO
6.4479 TL 6.4222 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA