Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.08.2019 SAAT 11:10:07
Advert
Advert
 

AK Parti'de delegasyon buluşması

AK Parti'de delegasyon buluşması

AK Parti İl Teşkilatı, 25 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan 6’ıncı Olağan İl Kongresi öncesi Antikkapı Restoranda düzenlenen “Delege Buluşmasında” bir araya geldi.

Arif BULUT - AK Parti İl Teşkilatı, 25 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan ve Başbakan Binali Yıldırım’ında katılması beklenen 6’ıncı Olağan İl Kongresi öncesi Antikkapı Restoranda düzenlenen “Delege Buluşmasında” bir araya geldi. Programa Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Milletvekillerinden, Zeki Aygün, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır, Cemil Yaman, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, eski Orman Bakanı Osman Pepe, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, ilçe belediye başkanları, il delegeleri ve çok sayıda parti üyesi katıldı.

DOLU DOLU BİR ÜÇ SENEYİ GERİDE BIRAKTIK

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İl Başkanı Şemsetin Ceyhan, “Hepinizin bildiği gibi üç sene önce il başkanı olarak bu kutlu görevi olarak şahsım ve il yönetimimiz olarak aldık. Kongreden 10 gün önce ismimiz belli olmuştu. O zaman böylesine güzel bir birlikteliği organize edememiştik. Hamd olsun 6’ıncı olağan kongre öncesi sizler ile istişare etme fırsatı yakaladık. Üç yıldır il başkanı olarak partimize hizmet ediyoruz. O gün görevi teslim aldığımızda 7 Haziran seçimlerine hazırlanmıştık. Her ne kadar Kocaeli’nde başarılı görünsek te ülke genelinde istediğimiz sonucu alamamıştık. 1 Kasım seçimlerine hep birlikte odaklanarak bu seçimlerinde partimiz ve ülkemiz için güzel bir sonuç aldık. 1 Kasım’ın ardından rahatladık derken o hain FETÖ saldırısı hep birlikte göğüsledik. Hemen akabinde halk oylamasını bütün ekibimiz ile güçlü bir çalışma ile batıda ki en yüksek oyu alma kabiliyetini alma başarısı gösterdik. Dolu dolu bir üç yılı hep birlikte geri de bıraktık” dedi.

EN UFAK BİR SORUN OLMAYACAKTIR

Sözlerine devam eden Ceyhan “Daha sonra mahalle ve ardından ilçe kongrelerimizi büyük bir coşku ile tamamladık. Sıra il kongrelerine geldi. Büyükşehirlerin il kongrelerinin gecikeceğini görünce kadın ve gençlik kolları kongrelerimiz yaptık. Ve il gençlik kollarımızın kongremizi sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı ile gençlerimizin dinamikliği ile gerçekleştirdik. Ve sıra artık il kongremize geldi. Yapılan istişarelerin ardından bu kutlu görevin yeniden şahsıma verildi. Ben bu anlamda beni bu kutlu göreve layık gören başta sayın Cumhurbaşkanımıza, ve ne zaman başımız sıkışsa yol gösteren Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ milletvekillerimize abimiz Büyükşehir Belediye Başkanımızı İbrahim Karaosmanoğlu’nda ve tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Başbakanımız Binali Yıldırım’ın katılımı ile Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonunda gerçekleştireceğimiz kongremize de katılım konusunda en ufak bir sorun olmayacağına inancım tamdır” şeklinde konuştu.

HİZMET ETMEKTEN BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ

Ceyhan’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “ Bu güzel toplantımızın bereketli olmasını diliyorum. Biz Belediye Başkanları olarak sizin gibi güzel insanlara hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Yaptığımız tüm hizmetleri siz değerli kardeşlerimizin destekleri yaptık. Başta Genel Başkanımız, Başkomutanımız olmak üzere ülkemizi toparladı, büyük badireler atlatarak vatanımızı güzel bir noktaya getirdi. Bu yüzden durmak yok yola devam. İl Başkanımızın da dediği gibi il kongremizi AK Partiye yakışır gibi yapacağız. Milletimizin güvenine en güzel şekilde layık olacağız” dedi.

KARDEŞLİĞİMİZİ BOZMAK İSTİYORLAR

Karaosmanoğlu’nun ardından konuşan AK Parti Milletvekili Zeki Aygün “ 16 yıldır bir arada mücadele ettiğimiz arkadaşlarımızla bu güzel organizasyonda bir ara gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. AK Parti artık bir dava partisi haline geldi. Biz artık iktidar yarışı yapmayacağız, biz artık küresel güçler ile ekonomi savaşı vereceğiz. Biz bunu Allah’ın izni ile başaracağız. Bizi dağıtmak için kardeşliğimizi bozmaya çalışıyorlar. Bizim bu oyunu bozmamız lazım” dedi.

ZORLU BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ

Son olarak programın kapanış konuşmasını yapan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık “ Yeni bir kongrenin öncesinde bu güzel ortamda bizlerin buluşmasına vesile olan il başkanımıza teşekkür ediyorum. Zor bir süreçten geçiyoruz. Bölgemiz zor zamanlardan geçiyor. Maalesef bazı güç odakları bölgenin bölünüp parçalanmasını istiyor. Kedileri için parçaları birleştirmek isterken bizleri ise parçalayarak bölmek istiyorlar. ABD’de 52 eyalet bir araya gelip devlet oluyor, söz konusu bizim coğrafyamız olunca var olan devletleri parçalayarak istikrarsız hale getirmek istiyorlar. Son 100 yıldır bu bölgede akan kan, göz yaşı yetmedi mi? DEAŞ bitti ama hala terör örgütlerini beslemeye devam ediyorlar. Savunma Bakanlığım döneminde ABD’li yetkililer bana bizzat DEAŞ bitince bölgeden çekileceğini söylüyordu. Şimdi neden bu bölgede ki terör örgütlerine verdiğiniz silahları geri almıyorsunuz? ABD şuanda PYD-PKK ile ilişkilerini bitirmesi gerekiyor” dedi.

MAZLUMLARIN ÜLKESİYİZ

“PKK-PYD’nin ayını yerden yönetildiğini söyledik, zaten kendi istihbaratları da bunu biliyor” diyerek sözlerine devam eden Işık “ Zaten bu bilgiyi siz istihbarat teşkilatınız size vermiyorsa o istihbarat birimi değildir. ABD ve tüm NATO büyük bir sınavdan geçiyor. Terör örgütü ile işbirliği yapmak yılan ile çuvala girmektir. Eğer ABD bu PYD’yi PKK’yı bir güç haline getirmeseydi, Zeytin Dalı Harekatına gerek kalır mıydı? Ama biz güvenliğimiz sarsan tüm örgütlere karşı operasyonlarımızı yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Bölgede ki tüm mazlumların sığına bileceği tek ülke Türkiye’dir. Bu olay bu milletin asaletini göstermektedir. Artık bir kez daha aynı oyunu seyretmek ve hatta bir parçası olmak istemiyoruz. Bu anlamda atılması gerek tüm adımları kararlılıkla atıyoruz” dedi.

HIZLI OLMAK BAŞARILI OLMAK ANLAMINA GELMİYOR

Sözlerini sürdüren Işık “Dünya’da aynı anda bu kadar terör örgütü ile mücadele eden bir ülke yok. Kim ne derse desin biz haklı davamızda sonunda kadar yürüyeceğiz. Bölgemiz zor zamanlarda geçiyor. Bu defa bölge kendisine dikilen kıyafeti giymeyecek. Türkiye 15 yıl önceki gücü ile böyle bir bela ile karşı karşıya kalsaydı ne olurdu. IMF’nin üç kuruşuna muhtaç olan Türkiye bu haksızlıklara karşılık verebilir miydi? Türkiye artık mazlumlara yardım yapan büyük bir devlet haline gelmiştir. Artık Türkiye bölgesinde kendisine rağmen bir operasyon yapılmasına izin vermeyecektir. Zeytin Dalı Harekatı yavaş gidiyor diyorlar evet yavaş gidiyor. Bunun nedeni sivillere zarar gelmemesidir. Temkinli olmaktır. Hızlı olmak başarılı olmak anlamına gelmiyor” dedi.

BU BAŞARI SİZLERİN ESERİDİR

“Türkiye 15 yıl önce bazı ülkelerin himmetine muhtaçken artık savunma sanayinde çok önemli bir noktaya geldi” diyen Işık “ Artık Türkiye başkalarına muhtaç bir ülke değildir. Değerli arkadaşlarım bunlar sizin eserlerinizdir. Bu başarılar sizin yaptığınız çalışmaların sonucudur. Elbette bir aile içinde görüş farklılıkları olabilir. Ama sorunları çözmek için samimiyetle bir ara gelmek Allah’ın yardımını gerektiriyor. Partimiz çok şükür bunu başararak iyi bir noktalara geldi. Daha düne kadar ayar vermeye çalışanların nasıl ayarlarının bozulduğu ortadadır. Bu kutlu yürüyüşte Hakkın rızasından ayrılmamak, halkın duasında uzak kalmamak gerekiyor” dedi.

13-0 YAPACAĞIZ

Işık sözlerinin sonunda “Ankara’da Kocaeli Milletvekili olmanın ayrıcalığı çok başka. Aynı zamanda hükümette de Kocaeli’nden Bakan olmanın ayrıcalığı da bambaşka. İl Gençlik Kollarımızın ve diğer kongrelerimizde ki coşku hepimizi çok mutlu etti. Ankara’ya döndüğümüzde Kocaeli’nin teşkilatçılıkta kendi farkını ortaya koyduğunu görüyoruz. Kocaeli eskiden CHP’nin kalesi olarak görünüyordu. Şimdi ise tüm belediyelerimizi aldık. İnşallah bundan sonra 2019’da başarımızı oy oranımızı yükseltmenin gayreti içinde olacağız. Bizim bu şehre minnet ve şükran borcumuz var. Bu şehir AK Parti’ye her seçimde daha güçlü destek veriyor. Yine seçimlerde 13-0 yapacağız, ben buna yürekten inanıyorum. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 56 olan oy oranımızı da yüzde 60’ın üstüne çıkaracağımıza inanıyorum” dedi.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7285 TL 5.7056 TL
Euro
EURO
6.3568 TL 6.3314 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA