Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 03.07.2020 SAAT 00:43:28
Advert
Advert Advert
 

Doğa ile baş başalar

Doğa ile baş başalar
Advert

Büyükşehir Belediyesi, Kartepe Belediyesi ve TEMA Vakfı işbirliği ile yapılan çalışmalar kapsamında, Kartepe genelinde toplanan meşe palamutları yuvalarına kavuştu

KARTEPE Belediyesi çevre sorunları konusunda duyarlılığı artırmak, farkındalığı sağlamak, kamuoyu oluşturmak, çevreye duyarlı, çevre sorunlarına çözüm üretebilen, yaşadığı dünyayı önemseyen bilinçli nesillerin yetiştirilmesine önemli çalışmalarla katkı sağlıyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Kullar Fidanlığı’nda yapılan ve bir hafta boyu süren meşe palamudu tüpleme etkinliklerinde, TEMA Vakfı işbirliği içerisinde oluşturulan TEMA sınıflarnda topladıkları palamutları toprakla buluşturdu.

YERİNDE EĞİTİM

Kartepe’de Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi, Şirinsulhiye, Eşref Uslu, Sarımeşe, Gazi ve 17 Ağustos İlkokulları’nda eğitim gören öğrencilerle birlikte yapılan çalışmada öğrenciler doğayla baş başa güzel vakit geçirirken, tohumun nasıl oluştuğu, tohumdan nasıl fidan oluştuğu konularında yerinde eğitim aldılar. Daha sonra topladıkları tohumları fidan olmak üzere Büyükşehir Belediyesi Kullar fidanlığında toprağa ekerek tüpleme çalışması yapan öğrenciler, böylelikle ağacın oluşumunu en başından kendi elleri ile desteklemiş oldular.

MENEKŞE FİDANI

Evlerinden getirdikleri yiyeceklerle fidanlık çalışanlarına küçük bir ikramda bulunarak teşekkür eden çocuklar, doğayla ve insanlarla iletişim yolunda güzel bir adım daha atmış oldu. Fidanlık sorumlusu Muhammed Üstün’ün, kendilerine hediye ettiği menekşe fidelerine çok sevinen çocuklar, fideleri ailelerinin değil, kendilerinin ekeceğine ve bakımlarını üstleneceklerine söz verdiler.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8654 TL 6.8380 TL
Euro
EURO
7.7466 TL 7.7157 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA