Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 20.02.2020 SAAT 14:07:45
Advert
 

İnce Kocaeli’yi böldü

İnce Kocaeli’yi böldü
rek

Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemek için Ankara’ya giden Kocaelili kurultay delegeleri, kongre salonunda bölündü. İzmit ve Gebze’nin tamamı olmak üzere seçilmiş kurultay delegelerinin yarısı Muharrem İnce’ye oy verdi

Mevlüt SOYSAL - CHP’nin 36’ncı Olağan Kurultayı Ankara Spor Salonunda gerçekleştirildi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu 790 oy alırken, Yalova Milletvekili Muharrem İnce 447 oy aldı. Ortaya çıkan sonuç ise tartışmalı oldu. Çünkü, Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olması için imza veren 1080 delegenin 290’ı sandıkta karar değiştirdi. İnce’nin kurultayda yaptığı tarihi konuşmanın ardından delegeler İnce’den yana tavır aldı.

TOPLAM 25 DELEGE

Kurultayda 3’ü doğal olmak üzere toplam 25 kurultay delegesi oy kullandı. 3 doğal delege, milletvekillerinden Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar ve Tahsin Tarhan. Seçilmiş delegelerin isimleri ise şöyle: Türkan Çimen, Nihat Değer, Turan Dumlu, Nilgün Düzen, Gülay Eyisabuncular, Yaprak Fidancı, Mehmet Kaçar, Mehmet Hilal Kaplan, Ali Kara, Durmuş Karaboğa, Nezire Karakadılar, Selahattin Kaya, İrfan Keskin, Sinem Koç, Mehmet Ümit Küçükkaya, Nuri Paşa, Birol Sağlam, Alpaslan Seymen, Yakup Törk, Yılmaz Uçak,  Selman Yıldırım, Musa Yılmaz.

KARAR DEĞİŞTİRDİLER

Delegeler arasında yalnızca Yılmaz Uçak İnce’yi desteklediğini öncesinde açıkladı. Diğer 24 delege ise Kılıçdaroğlu için imza attı. Fakat kurultayda İnce’nin konuşması her şeyi değiştirdi. Bu konuşmanın ardından Kocaeli delegelerinde bölünme oldu. İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz açık açık İnce için çalışırken, buna ilçelerindeki delegeler de eklendi. Diğer ilçelerden de İnce’ye destek geldi. Böylelikle, Kocaelili kurultay delegelerinin yarısı İnce’yi desteklemiş oldu.

KOCAELİ SANDIĞI

Kocaeli’nin oyu kullandığı sandıktan çıkan sonuç da, Kocaeli’nin bölündüğünü ortaya koydu. Kırşehir ve Konya delegelerinin de bulunduğu Kocaeli sandığından Muharrem İnce için 29 oy çıkarken, Kemal Kılıçdaroğlu için ise 22 oy çıktı. Bu da Kocaeli delegelerinin bölündüğünü ve tavır değiştirdiğini ortaya koydu.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Genel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0781 TL 6.0539 TL
Euro
EURO
6.5644 TL 6.5382 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA