Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 18.09.2019 SAAT 17:33:00
Advert
Advert
 

Hizmet-İş ‘de ikinci Ersoy dönemi

Hizmet-İş ‘de ikinci Ersoy dönemi

Hak İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şubesi 2’nci Olağan Genel Kurulu’nda 10 yıldır görevi yürüten mevcut Başkan İdris Ersoy tek aday olarak girdiği kongrede yeniden başkan seçildi

Hak İşçileri Sendikaları Konfederasyonu’na(Hak İş) bağlı Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası(Hizmet-İş) Kocaeli Şubesi 2’nci Olağan Genel Kurulu’nu Ramada Plaza Otel’de gerçekleştirdi. Kongreye Hizmet İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Milletvekilleri Zeki Aygün, Mehmet Akif Yılmaz, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, AK Parti İzmit İlçe eski Başkanı Ali Korkmaz, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Zefer Mutlu, Erbakan Vakfı Doğu Marmara Bölge Başkanı Mehmet Aras, İŞ KUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz ve çok sayıda sendika üyesi katılım gösterdi. Kongrede divanın belirlenmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla kongre devam etti. Divan başkanlığı görevini Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir üstlendi. 

10 YILDIR GÖREVİ YÜRÜTÜYOR

Yaklaşık 6 bin üyesi bulunan Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şubesi'nin kongresinde 11’i doğal delege olmak üzere toplam 131 delegenin oy kullanma hakkı bulunurken, kongre sonucunda 5 kişilik yönetim, 3 kişilik denetim ve 14 kişilik üst kurul delegesi seçildi. 10 yıldır Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanlığı görevini yürüten mevcut başkan İdris Ersoy tek aday olarak girdiği kongrede yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

ŞEHİTLERE RAHMET DİLEDİ

Kongrede konuşan Hizmet İş Genel Başkanı Mahmut Arslan selamlama konuşmasının ardından, “Zor bir dönemde kongre yapıyoruz. Hem içeride hem dışarıda ciddi problemlerimiz var. Güvenlik güçlerimiz sınır ötesi ve sınır içerisinde zor bir görev yapıyorlar. Dün hepimizin içerisini yakan bir haber aldık. Farklı yerlerde 8 şehidimiz var. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Bu vesileyle başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” sözlerini kullandı.

 

DOĞRU ZAMANI BEKLEDİK

Ardından Hizmet İş Şubesi’nin kuruluş tarihine değinen Arslan, “Hak İş’in en önemli şubelerinden biri olan Kocaeli Şubesi’nin genel kurulunu gerçekleştiriyoruz. Sayın İdris kardeşimizde yıllardır görevini layıkıyla yürütmektedir. Burada ilk kurulduğumuzda çok küçük bir binada daha açılışımızı yapmamıştık. Doğru zamanı bekledik ve ardından kuruluşumuzu gerçekleştirerek, ilçelerde sözleşmelerimizi yaparak işçi kardeşlerimizin haklarını savunduk. Biz Hak İş olarak çok zorlu koşullardan buralara geldik” dedi.

HAK EDECEĞİZ VE HAKKIMIZI ALACAĞIZ

Ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “İnsan olarak bizi insan yapan onurlu bir yaşam ancak hak kavramıyla ortaya çıkar. Haktan ayrıldığınız ölçüde insanlıktan çıkar, şerefi, onuru, haysiyeti her şeyi ayaklar altına almış oluruz. Sendikacılığı korkulur halden çıkarmak gerek. Özel sektörde de, kamuda da sendikaların eski eylemlerinden dolayı, yıkıcı, kavgacı tutum sergilendiği sanılıyor. Burada sendikalara büyük iş düşüyor. Hakkı vereceğiz. Emeği vereceğiz ama verdiğimiz emeğin karşılığını da alacağız. Ancak emek vermediğiniz bir şeyin karşılığını beklemekte haramdır. Bu dengeyi sağlamak gerekiyor. Emek vereceğiz. Hak edeceğiz ve hak ettiğimizi alacağız” şeklinde konuştu.

FETÖ PROJESİ

“Bu anlamda sendikaların görevi iş huzurunu sağlamak ve işçileri bu yönde yönlendirmektir” diyen Karaosmanoğlu, “Sendikalar bir mektep yeri olmalıdır. Bilinçlenme ve kucaklaşmanın gerçekleştiği kurumlar olmalıdır. Bunların hepsi bir arada yürütülmelidir. Bunları yürütmediğimizde her şeyimizi kaybederiz. Görüyoruz ki satılmış fikirler var. Bunlarla mücadele etmenin en güzel yolu çalışanımızı, çocuklarımızı, ailelerimizi bilinçlendirerek vatanımızı daha iyi yerlere getirmektir. Bunun için siyasi olarak da bunu gerçekleştirmek için kaliteli bir muhalefete ihtiyacımız var. Ancak yeni türeyen muhalefetler de tamamen FETÖ’nün projesidir” diye konuştu.

VATANA KARŞI SORUMLULUĞUMUZ

Sonrasında konuşan AK Parti Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, “Ülkemizin bir var olma mücadelesi verdiği bir dönemde dün acı haberlerini aldığımız Afrin şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Onların can verdiği bu vatanın değerini ve kıymetini bilmek için, işçisiyle işvereniyle, öğrencisiyle öğretmeniyle bu sorumluluğu hissetmek zorundayız. Ülkemizin ve vatanımızın bu manada daha güçlü hale gelmesi için üzerimize düşen bu sorumluluğu gerçekleştirmeliyiz” sözlerini kullandı.

KAVGA ETMEK İÇİN GELMEDİK

Sözlerinin devamında Yılmaz, “Bu manada bu yolda en önemli olan payı olan işçi kardeşlerimizin de bugün gerçekleştirdikleri kongrelerinin hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Yılmaz’ın ardından konuşan AK Parti Milletvekili Zeki Aygün, “Bizden önce konuşan tüm arkadaşlarımızın konuşmalarını dinledik. Aslında bize de çok konuşacak bir şey kalmadı. Biz bu dünyaya kavga etmek için gelmedik. Biz bu dünyaya birbirimize hizmet etmeye geldik. Bu açıdan sendikalarımızda bu yönde hareket etmelidir” dedi.

HAK MÜCADELESİ ADINA ÇALIŞACAĞIZ

Son olarak konuşan Hizmet İş Şube Başkanı İdris Ersoy, “Kongremize katılım gösteren tüm sendika üyelerimize ve kentimizin değerli protokol üyelerine teşekkür ediyorum. 10 yıldır görevimizi icra etmeye çalışıyoruz. Bugün kongremizde yeniden başkanlık görevimize devam etme onurunu üyelerimiz bize bahşetti. Bizde onların bize verdiği bu görevi layıkıyla sürdürmeye çalışacağız. Önümüzdeki dönemde de işçilerimizin hak mücadelesi adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kongremizin tekrardan hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

ERSOY’UN YÖNETİM KURULU

İdris Ersoy, Tuğrultan Çağdaş, Muharrem Subaşı, İbrahim Çınar ve İbrahim Özkaraaslan.

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
Mehmet Ellibeş'i başarılı buluyor musunuz ?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.6973 TL 5.6745 TL
Euro
EURO
6.2955 TL 6.2703 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA