Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.08.2019 SAAT 11:08:55
Advert
Advert
 

Meral Akşener izdihamı

Meral Akşener izdihamı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Kocaeli İl binası açılışı adeta izdihama dönüştü. Parti binası önünde yapılan mitingin ardından il binası açılışını yapan Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve partinin pankart ve çağrı afişlerini kaldıran Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu sert bir dille eleştirdi

Süriye ÇATAK TEK - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partiyi kurduktan sonra ilk kez Kocaeli’ye geldi. İl binası açılışından önce partililerle binanın arka kısmında oluşturulan alanda bir alaya gelen Akşener’i binlerce kişi bir araya geldi. Büyük bir coşku ile karşılanan Akşener’e MHP’nin eski milletvekilleri Cumali Durmuş ve Lütfü Türkkan eşlik etti. İl binası önünde yapılan mitingde Akşener, afişlerinin toplatılmasını terbiyesizlik ve saygısızlık olarak nitelendirdi. Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sert sözlerle yüklenirken, milli ve yerlilik anlayışının “Kızıl elmayı, kırmızı elma” olarak anlayacak kadar olduğunun altını çizdi.

6 MİLLETVEKİLİ 6 BELEDİYE BAŞKANI ÇIKARACAĞIZ

“Kocaeli’nin kınalı kızı memleketine, obana hoş geldin” diyerek konuşmasına başlayan İl Başkanı Serdar Kaman, “3 ilçe başkanımız kadın. Teşkilatlarımızın yüzde 50’si kadın ve gençlerden oluşuyor. Bu il binasını çok kısa zamanda hazırladık. Bu bina 2019’da Akşener başkanlığında İYİ Parti’nin merkezi olacak. Şahsım ve ekibim olarak partililerimizin ve yol arkadaşlarımızın huzurunda söz veriyorum. Bu şehri karış karış gezip en az 6 milletvekili ve 6 belediye başkanı çıkartacağız. Gençlerimizin büyük zorluklar içinde astığı afiş ve bayraklarımız belediye başkanı eşliğinde söküldü. Unutmasınlar her zaman iyilik kazanacak” dedi.

TERBİYESİZSİNİZ

İzmitli olmaktan, siyasettin basamaklarını buradan çıkmaktan, her yaramı sarıp sarmalamanızdan gurur duyuyorum. İzmit siyasetti, zarifliği, nezaketi ve letafeti ile yapan insanların, Leyla Atakanların yetiştiği, Turan Güneş’in yetiştiği bir şehirdir. İzmitli bir genel başkanın şehrini ziyarete geldiğinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı, kendisine Kocaeli’nin abisi diyen arkadaşım büyük bir terbiyesizlik ve saygısızlıkla benim çağrı ve davet pankartlarımı indirtmesi İzmit ve Türkiye’nin nasıl değiştiğini, ne kadar nobran ve terbiyesizlikle yönetildiğini gösteriyor. Biz saygısızlığa, terbiyesizliğe saygısızlık ve terbiyesizlikle cevap vermeyeceğiz. Türkiye’nin birbirini sevmeye ihtiyacı var.

SAYGISIZLAR

Ben din dersi değil, tarih hocasıyım. 24 yıldır aktif siyaset yapıyorum şunu gördüm. Ah ile abad olanlar dert ile berbat olurlar. Siz geldiniz. Abla lakabanı İzmitliler verdi. Türkiye’nin Meral ablasıysam bunu siz yaptınız. Hepinizle gurur duyuyorum. Hakkınızı helal edin. Nezaketli siyasetçilerin yeridir bu kent. Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı bu kentte geldiğinde nasıl nezaketle karşılandığını birebir gören insanım. O günden bugüne nasıl geldiğimizi gördük. Bugün bizi yöneten arkadaşların yaptığı yanlışların bedelini millet ödüyor. Bu arkadaşların aldatılmasının sonucunda ortaya çıkanların bedelini bu millet ödüyor. Bu yüzden bu saygısız tavrı sizin önünüze koydum.

İZMİT’İN SORUNU İŞSİZLİK

Ben doğduğumda İzmit tarım şehriydi. Sonra sanayi ve tarım şehri oldu. Sonra ticaret şehri olacak denildi. Ama hangi şehir bilinmez. Ticaret mi, sanayi mi, tarım mı belli değil. Gelen hizmet belli değil. 2002 yılında Türkiye’nin GSMH yüzde 11’nini üretirken, şimdi Türkiye7nin kazandığı her yüz lirasının sadece 4 lirasını üretiyor. Demek ki kapasite artırımı düşmüş. Sanayi yatırımı düşmüş demektir. İzmit gibi bir yerde işsizlik olur mu? İl başkanı bana kenttin sorunlarını iletti. İlk işsizlik, ikinci üniversitenin içinde bulunduğu durum. Hala yurt sorunu, burs sorunu var. Eğer siz bu çocuklara yurt vermezseniz dün FETO’ların, bugün METO’ların evlerine mecbur kılarsınız.

   

ÜRETİM EKONOMİSİNİ GÜÇLENDİRECEĞİZ

Kalkınmayı inşaat üzerinden kuran bir anlayış var. Sadece inşaat üzerinden kalkınma yaparsanız rant ekonomisi devreye girer. Bir Türk müteşebbis Kocaeli’de fabrika yapmak yerine İstanbul’da inşaat yapar. Her sanayici borçludur. Cebinde parası yoktur. Siz tercihlerinizi inşaattan yaparsanız sanayicinin mutluluğu ortadan kalkar. Millet çuval ile para kazanırken istihdamla, ürün geliştirme ile neden uğraşacağım. Fabrikasını lojistik merkez haline getirir. İzmit gibi Türkiye’nin en önemli sanayi şehrinde birinci sorun genç işsizlikse burada problem vardır. İYİ Parti olarak üretim ekonomisini savunuyoruz. İstihdamın artırılması ve işsizliğin azaltılması için üretim ekonomisini ön plana çıkartacağız.

TÜRKİYE ÇÖKTÜ

Eğer siz adaleti ortadan kaldırmışsanız yabancı yatırımcı gelip burada yatırım yapmaz. Adalet ile beraber kardeşliği, eşitliği, hukukun üstünlüğünü, güveni, huzuru sağlamak lazım. Benim çocukluğumda Gündoğdu köyünde tütün yapılırdı. Sonra bir karar çıktı önce Kocaeli’de sonra diğer illerden çekildi. En son Adıyaman, Siirt, Bitlis gibi illerden çıkartıldı. Onun yerine hiçbir şey konulmadı, bina konuldu. Eğer bugün şeker pancarı bitmişse, et ithal ediliyorsa, tarım bitmişse bunun tek sebebi AKP’nin genel başkanıdır. Türkiye tercih ettiği ekonomik model yüzünden çökmüştür. Eskiden daha fakirsiniz. Çocuklarınız iyi eğitim görmüyor. Önce soru çaldılar, kendi adamlarını yerleştirdiler sonra ellerini açtı Allahım beni affet aldatıldım dedi.

ALDATILMA VE ALDATILMA İHTİMALİ VAR

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanını bekleyen iki sorun var. Bu arkadaşı aldatanlar var, bir de aldatacak olanlar var. Meclisi yönetirken biliyorum. Rahmetli Kamer Genç çıkıp Fettulah Güleni eleştirdiğinde bunların genel başkanları, bakanları çıkıp Hoca efendinin ne kadar iyi bir insan olduğunu anlatırdı. Genel Başkan Türkçe Olimpiyatlarına gidip Hasretinden yandı gönlüm hoca efendi artık gel diyordu. Orduya kumpas kuruldu. Ordunun genel kurmay başkanı terörist olarak hapse atıldı. 15 Temmuz’da bu millet devleti sokakta, köprüden toplayıp getirdi. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin genel başkanının hatasının bedelini halk ödedi. Eğer bir hatanın bedelini vatandaş ödüyorsa hata yapma lüksünüz yok.

BEDELİ MİLLET ÖDÜYOR

Muhalefete kulak vermiyorlar. Bizi gayri milli, en ağır ithamlarla suçluyorlarsa. Sonra dönüp aldatıldım deyip Allah’ım, halkım beni affet diyor. İyi de kardeşim bedeli senin ailen, sen ödemiyorsun. Bu millet ödüyor. Bıkmadan, usanmadan doğruları söylemeye, bunları uyarmaya devam edeceğiz. Afrin’de Türkiye’nin itibarını düştüğü çukurdan çıkartmak için kahraman Mehmetçiğimiz ve ordumuz elinden geleni yapıyor. Allah hiçbirinin ayağına taş değdirmeden ülkemize dönmelerini sağlasın. Dimdik yürüyoruz. Bunlar dimdik yürüyemezler. Bunlar eğilip. Bükülerek yürürler, sırtlarında kırılacak çürük yumurtalar var. Dış politikadaki rezaleti temizlemek için Mehmetçiğimiz canını ortaya koydu.

SIRTINDAZ YUMURTA KÜFESİ VER

Size baş eğdirmek isteyen kimse söyleyen millet olarak biz de bilelim. Biz de gereğini yapalım. Korkma, sen söyle biz gereğini yaparız. Senin sırtında yumurta küfesi var, bizim sırtımızda bir şey yok. Biz koşarız. Biz Allah’ın dışında kimsenin önünde baş eğmeyiz. Biz bu partiyi kurduk, siz bekçisi olacaksınız. Ben ölümüne sizle beraberim. 28 Şubat’a gördüm ki korku ile iman aynı kalpte bulunmuyor. İzmit’in Meral ablası olarak size söz veriyorum. Türkiye İYİ parti ile iyi olacak, İzmit iyi olacak” dedi.

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7285 TL 5.7056 TL
Euro
EURO
6.3568 TL 6.3314 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA