Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 22:15:24
Advert
Advert
 

Aygün’den sağlık yatırımları müjdesi

Aygün’den sağlık yatırımları müjdesi
Advert

AK Parti MKYK üyesi ve Milletvekili Zeki Aygün, Kocaeli’ye yapılacak sağlık yatırımları ile ilgili tarihleri açıkladı. Gölcük Devlet hastanesinin temelleri Mart ayında atılacak, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ihalesi ise 2019’da yapılacak. Aygün, Mart ayında yapılacak 29 bin sağlık personeli için Kocaeli’nin ihtiyaç listesini bakanlığa verdi

Süriye ÇATAK TEK - AK Parti MKYK üyesi ve Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, il binasında kentteki sağlık yatırımları ile ilgili basın açıklaması yaptı. Gölcük Devlet hastanesinin yeni binasının temellerinin mart ayında yapılacağını söyleyen Aygün, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yapılacak olan 200 yataklı ek hastane binasının ihalesinin ise önümüzdeki yıl Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacağını belirtti. Sağlık hizmetleri dışında Aygün, MİA alanı, Afrin operasyonu hakkında bilgi verdi. Aygün, TTB ve TMMOB’u da kınadı.

GÖLCÜK MART’A BAŞLAYACAK

Geçtiğimiz Çarşamba günü il başkanı, büyükşehir belediye başkanı, genel sekreterle birlikte Kocaeli ile ilgili çalışmaları değerlendirdiklerini söyleyen Aygün, “Benim sorumluluk alanım olan sağlık çalışmaları ile ilgili Sağlık Bakanımızla görüşmeler yaptık. Kocaeli Devlet hastanesi açıldı. Resmi açılışını Başbakanınınız ya da sağlık bakanımızla birlikte yapacağız. Gölcük Devlet hastanesinin ihalesi yapıldı. Ama mevcut bina nedeniyle inşaat çalışması başlamadı. Bu sorunu çözmek için Değirmendere’de Migros alanını hastane yerine dönüştürdük. Askeri hastaneyi de içine alacak olan bu proje Mart ayında başlayacak.

DERİNCE’DE İHALE 2019’DA

Gebze Fatih Devlet hastanesinin yüzde 93’ü tamamlandı. TOKİ tarafından yapılan hastanenin müttehitleri arasında sıkıntı yaşandı. Bu sıkıntıyı çözmek amacı ile çalışıyoruz. En kısa zamanda bu hastanemizi de açacağız. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi 400 yataklı ama ihtiyaçları karşılamıyor. Askeri hastaneler de Sağlık Bakanlığına devredilince bu bölgedeki askeri hastanenin arazisi Büyükşehir’e devredildi. Bu arazide 200 yataklı bir ek hastane yapılacak. Önümüzdeki yıl ihalesi yapılacak. Oradaki diş hastanesi de ihtiyaçları karşılamadığı için aynı kampüs içinde yeni bir diş hastanesi yapacağız.

İSTANBUL’A GİTMEYECEKLER

Çayırova’da hastane için 50 dönüm arazi tahsise hazırlandı. İmar çalışması belediye tarafından yapılacak ve Sağlık Bakanlığına devredilecek. Gebze bölgesi 700 nüfuslu bir bölge. Buradaki hastane imkanları her ne kadar ihtiyacı karşılasa da bazı üst düzey hastalıklar ya İstanbul’a ya da Merkeze geliyor. Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nin eğitim ve araştırma hastanesi haline getirilecek. Böylece hastalarımız İstanbul’a gitmeyecek. Darıca Farabi’nin yanına Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin binasını yıkıp yeniden yapacağız.

PERSONEL İSTEDİK

Şehir hastanesinin yüzde 20’si tamamlandı. Bu bölgeye hitap eden bir hastane olacak. Yurt dışından gelen hastalara da hizmet verecek. Çok kapsamlı bir hastane olacak. 2019 yılında seçim öncesi bu hastaneyi hizmete almayı planlıyoruz. Bu kadar hastane açılacak ama personel ne olacak. Sağlık Bakanlığı 29 bin personeli Mart ayının sonunda atayacak. Biz sağlık bakanlığımıza ihtiyacımız olan kadronun listesini verdik. Çocuk doktoru ve kadın doğum konusunda sıkıntımız var” dedi.

EN İYİ ŞEHRİ YAPSAKTA KARŞI ÇIKARLAR

MİA projesi ile ilgili sorulara yanıt veren Aygün, “MİA projesi yeni bir proje değil. Kocaeli bir köy görüntüsünde şehir. Bu Kocaeli’ye yakışmıyor. Kocaeli’deki yatırımların yapılması için böyle bir plana ihtiyaç vardı. Sanayinin olduğu ve çarpık kentleşmenin olduğu bir bölge. Buradaki ağır sanayiyi kaldırarak bu bölgeyi ticaret merkezi yapacağız. Eğer böyle bir bölge yapamazsak bu kentteki büyük fabrikaların merkezlerini İstanbul’dan buraya çekemezsiniz. Kent için en müsait alan burası. AK Partililer en iyi şehri yapsa da karşı çıkarız diyenlerin karşı çıktığı bir proje” dedi.

ZİYARET EDEBİLİRİM

Bazı milletvekillerinin İYİ Parti’yi ziyaret edebileceklerini açıklaması üzerine Aygün’ün İYİ Parti’yi ziyaret edip etmeyeceklerini soruldu. Aygün, “Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde kurulan, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan tüm partilerle demokrasi çerçevesinde bir araya geliriz” dedi.

SEDAŞ HALKIN HIZINA YETİŞMİYOR

Elektrik kesintileri ile ilgili şikayetlerin hatırlatılması üzerine Aygün, “Kesintiler toplumu rahatsız ediyor. Alt yapı değişiklikleri toplumun ihtiyaçlarını karşılayacak hızda değil. Toplumun ihtiyaçları hızla artıyor ve Sedaş bu hıza yetişmiyor. Kocaeli için 45 milyonluk yatırım yapılması gerekirken 10s milyon daha ekledik. Yatırımlar tamamlandı. Yapılması gereken yatırımları Sedaş tespit ediyor ve EPDK onaylarsa yatırımlar yapılıyor. Sedaş burada kiracı ev sahibi devlet” dedi.

SINIRLAR TEMİZLENENE KADAR DEVAM

Afrin operasyonu ile ilgili bilgi veren Aygün, “Terörü yurt içinde bitirdik. Alan hakimiyetini yitirdi. Yurt dışında sınırlarımızda yuvalanıyorlar. Eğer bunları kurutmazsak güvenlik istikrarını sağlamak mümkün değil. BM ve NATO üyesi olarak tüm dostlarımızı uyardık. Bu uyarılarımıza cevap vermeyince biz kendi ülkemizin güvenliği için harekete geçtik. Küresel güçler Ortadoğu’nun petrolünü ele geçirmek için bir koridor oluşturmak istedi. Bunun için kendi terör örgütlerini kurdular. Bu iş bitinceye kadar operasyonlar devam edecek. Afrin bittikten sonra Müngiç başlayacak.

TTB VE TMMOB’Yİ KINADI

TMMOB ve TTB’nin açıklamalarına değinen Aygün, “40 yıldan bu yana askerimiz şehit oluyor, insanlarımız öldürülüyor, Eset çocukları bombalarken, İsrail çocukları öldürürken neden kimse insani bakış sergilemiyor. Benim ülkem kendi güvenliği için operasyon yaparken mi insanı bakış açısı ortaya koyuyorlar. Bende Tabipler Odasını ve TMMOB’yi kınıyorum. Biz içerdeki münafıktan çektiğimiz kadar dışardaki düşmandan çekmedik” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Genel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8118 TL 6.7846 TL
Euro
EURO
7.4984 TL 7.4685 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA