Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 20.02.2020 SAAT 17:11:23
Advert
 

Vekillerden ortak karar

Vekillerden ortak karar
rek

CHP Kocaeli Milletvekilleri, PM’ye aday olmama kararı aldı. Eğer Kılıçdaroğlu, anahtar listede değerlendirmek isterse, işte o zaman aday olacaklar

Mevlüt SOYSAL - CHP Kocaeli Milletvekilleri, Parti Meclisi (PM) üyeliği için topu Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na attı. Vekiller, PM’ye aday olmayacaklar. Eğer Genel Başkan Kılıçdaroğlu, “Sizi anahtar listeye koyacağım” derse, listeye giren isimler PM üyeliği için başvurusunu yapacak. Milletvekilleri, konuyla ilgili şunları söyledi:

Takdir hakkı  Kılıçdaroğlu’nun

 

Genel başkanımız isterse PM üyesi olurum. PM’ye birçok arkadaşım aday. Hele de milletvekillerinin büyük bir bölümü düşünüyor. Anahtar olur ya da olmaz, bu yönde çalışma yapıyorlar. Ben ise genel başkan isterse aday olurum. Genel başkanımız milletvekillerinin ve benim gibi PM üyelerinin performanslarını inceleyecektir. Takdir onun.

 

SAYI FAZLA AMA…

Bizde PM üyeliği için sayı her zaman fazla olmuştur. Geçen kurultay 475 aday vardı. Sanırım bu kurultayda sayı bunu da aşacak. CHP demokratik bir parti olduğu için sayının yüksek olmasını normal karşılamak zorundayız. Belki önümüzdeki yıllarda bir kriter getirilir. Adalet anlayışımızı ve cesaretimizi ortaya koyacağımız kurultayımızdan güçlenerek çıkacağız.

 

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Üçümüz de aynı  şekilde düşüyoruz

PM 60 kişiden oluşuyor. Kadın ve gençlik kotası da var. Böyle olunca da liste zaten belirli bir oranda doluyor. Genel başkanımızın en fazla 15-20 milletvekilini anahtar listesinde değerlendireceğini düşünüyorum. Tüm milletvekillerinin ÜM talep etmesi genel başkanımızı zor durumda bırakır. Bana göre aday olmamalılar. Takdir Kılıçdaroğlu’nun olmalı.

KARAR ALDIK

Biz Kocaeli milletvekilleri olarak aynı fikirdeyiz. PM’ye aday olmama kararı aldık. Eğer genel başkan isterse olacağımızı söyledik. Bu noktada takdir genel başkanımızın. İl başkanımız da böyle düşünüyor. PM’ye başvurunun fazla olmasını da normal karşılamak gerek. CHP demokrasiyi işleten bir partidir.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ancak görev  verilirse yaparız

 

Genel başkanımız PM için görev verir ve bizlerden birini anahtar listesinde değerlendirmek isterse elbette PM üyesi adayı olacağız. Biz bir karar aldık ve takdiri genel başkanımıza bıraktık. PM’ye çok aday var. Demokrasinin işlediği bir siyasi partide çok adayın olması normal. Keşke her parti böyle olsa.

ÇOK SESLİLİK

CHP gibi sosyal demokrat partilerde çok seslilik çok önemlidir. Herkes aday olur ve kendilerini delegelere anlatır. Seçilen de en iyi şekilde görevini yapar. Önce Kocaeli’den, daha sonra da tüm Türkiye’den PM adayı olan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Yolları açık olsun.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Genel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.1025 TL 6.0781 TL
Euro
EURO
6.5870 TL 6.5608 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA