Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 16.09.2019 SAAT 12:11:11
Advert
Advert
 

Dört bir yana gidecekler

Dört bir yana gidecekler

İlk kez diyabet eğitim hemşireleri eğitim programı veren Seka Devlet Hastanesi ikinci mezunlarını ugurladı. İlk eğitiminde 8, ikinci eğitiminde ise 12 hemşireye sertifika veren hastane Türkiye’nin dört bir yanına eğitim hemşiresi yetiştiriyor

Süriye ÇATAK TEK - TÜRKİYE'deki kamu hastanelerinde ilk kez düzenlenen Diyabet Eğitim Hemşireliği Kursu’nu veren SEKA Devlet Hastanesi, kursun ikinci eğitiminin sertifikalarını takdim etti. Hastanede düzenlenen törende Türkiye’nin dört bir yanından gelen hemşireler eğitim sertifikalarını alarak görev yerlerine döndü. Eskişehir, Bursa, İzmir, Şırnak, İstanbul, özel üniversitelerin tıp fakültesi hastanelerinin hemşireleri, Elazığ ve Kocaeli’den 12 hemşire eğitime katılıp sertifikalarını aldı.

İKİNCİ MEZUNLAR

Hastanenin toplantı salonunda gerçekleştirilen sertifika törenine İl Sağlık Müdürlüğü İlaç ve Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Onursal Varlıklı, Seka Devlet Başhekimi Op. Dr. Sadullah Kıvanç Tunç, başhekim yardımcıları ve hastane çalışanları katıldı. Kursa katılan hemşireler adına konuşan İlda Erol, kendilerine her türlü desteği ve rahat ortamı hazırlayan hastane çalışanlarına teşekkür etti. Kurslarının ikinci mezunlarını verdiklerini belirten Hastanenin Başhekimi Sadullah Kıvanç Tunç, kursiyerlerine başarılar diledi.

YENİLERİ AÇILACAK

İl Sağlık Müdürlüğü İlaç ve Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Onursal Varlıklı, SEKA Devlet Hastanesinde böyle bir programın yapılmasının Kocaeli için önemli olduğunu belirtti. Türkiye’de ilk programı yapmaktan gurur duyduklarını belirten Varlıklı, “Palyatif bakım ve acil hemşireliği sertifika programı yapacağız. Birçok ilden arkadaşımız var. Katılanlara ve eğitimcilere teşekkür ediyoruz. Bu işi sahiplendikleri için SEKA Devlet Hastanesine teşekkür ediyorum. Diyabetli hastalara ciddi katkılar vereceğinize inanıyorum” dedi.

İLK İMZA ATTI

Türkiye genelinde ücretli bir eğitim olan Diyabet Eğitim Hemşireliği, Sağlık Bakanlığı tarafından hastanelerde ücretsiz verilmesi için çalışma yapıldı. Yapılan çalışmanın ardından SEKA Devlet Hastanesi, bu eğitimi veren ilk devlet hastanesi oldu. İlk kursunda 8 hemşireye eğitim veren SEKA Devlet hastanesi ikinci kursunda ise 12 hemşireye eğitim verdi. Program Sorumlusu Diyabet Hemşiresi Elif Fidan öncülüğünde gerçekleşen eğitime hastanenin başhekimi Sadullah Kıvanç Tunç büyük destek veriyor.

SERTİFİKA ALANLAR

Sevcan Egüz Kahraman, Tuğba Örem, Diyattin Çelik, Görkem Tuna Üstün, İlda Erol, Selda Çetiner, Ümmühan Deniz, Nil Ece Coşkun, Sibel Sezer, Pelin Oymak, Aysun Kürkçü ve Serpil Göker,  Diyabet Eğitim Hemşireliği Kursu’nun ikincisini başarıyla bitirip sertifika almaya hak kazanan isimler oldu.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Genel haberleri
Anket
Mehmet Ellibeş'i başarılı buluyor musunuz ?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.6852 TL 5.6626 TL
Euro
EURO
6.3084 TL 6.2832 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA