Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 21.01.2020 SAAT 11:23:24
Advert
 

Başkansız ve vekilsiz illere ağırlık verilecek

Başkansız ve vekilsiz illere ağırlık verilecek

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan toplantının ardından gazetemize konuştu. Sarıbay, Kılıçdaroğlu’nun PM üyeliği için belediye başkanı ve milletvekili olmayan kentlere ağırlık vereceğini söyledi

Mevlüt SOYSAL - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki gün il başkanları toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya 81 il başkanı katılırken, 3 il başkanı ise mazeret bildirerek toplantıya katılamadı. Sarıbay, verimli bir toplantı olduğunu ifade ederek, “Genel başkanımız il başkanlarının taleplerini dinledi ve bazı yorumlarda bulundu” dedi.

SARIBAY’IN TALEBİ

Sarıbay, kendisinin de bir konuşma yaptığını ifade ederek, “Son yıllarda kurultaylarımız panayır alanına dönüşüyor. PM üyesi adaylarının destekçileri, pankart ve dövüzlerle alanda dolaşıyor. Bu da kurultayın ciddiyetini azaltıyor. Buna bir önlem alınmasını istedim. Diğer il başkanları da bu öneriye sıcak baktı” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU DESTEK İSTEDİ

Öte yandan Sarıbay, Kılıçdaroğlu’nun PM üyeliği için görüşlerini ortaya koyduğuna dikkat çekerek, “Kılıçdaroğlu, belediye başkanı ve milletvekili çıkmayan illerin temsilcilerini PM’de değerlendirmek istiyor. Örneğin önceki kurultayda 23 tane İstanbul’dan PM üyesi seçildi. Diğer iller geri plandra kaldı. Kılıçdaroğlu bu defa böyle istemiyor. 52 kişilik anahtar listesinin il başkanları tarafından desteklenmesini istiyor. Biz de bunu yapacağız” dedi.

ADAYLAR VAR

İl Başkanı Sarıbay, PM için Kocaeli’den adayların da olduğunu kaydederek, “Milletvekillerimiz topu genel başkanımıza attı. Eğer genel başkanımız anahtar listede yer vermek isterse aday olacaklar. Diğer türlü aday olmayacaklar. Onun dışında birkaç aday ve onlar da çalışıyorlar. Hepsine başarılar diliyorum. Çok iyi, demokratik bir kongre yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Genel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9174 TL 5.8938 TL
Euro
EURO
6.5628 TL 6.5366 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA