Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 15.07.2020 SAAT 02:48:41
Advert
Advert Advert Advert
 

Cezaevi müdürü cinayet davası sonuçlandı

Cezaevi müdürü cinayet davası sonuçlandı
Advert Advert

Kocaeli 1 Nolu F Tipi Kapalı İnfaz Kurumu müdürü olarak görev yapan İsmet Aktürk'ün 16 Haziran 2015 tarihinde işe giderken uğramış olduğu silahlı saldırı sonucu şehit düşmesiyle iligli olarak, tutuklu yargılanan 3 sanığa ağırlaştırılmış müebbet diğer 3 sanığa ise 20'şer yıl hapis cezası verildi

Abbas ÇAKAR- Kocaeli İzmit İlçesi İzmit Kandıra yolu üzerinde, 16 Haziran 2015 tarihinde evinden çıkarak şoförünün kullandığı araç ile görev yeri olan Kandıra 1'Nolu F Tipi Cezaevine giderken, silahlı saldırya uğrayan İsmet Aktürk'ün öldürülmesiyle iligli davada karar çıktı.

İDDİANAME HAZIRLANMIŞTI

Olayla ilgili İsmet Aktürk'ü yerine getirdiği görevi nedeniyle ve tasarlayarak öldürmeye azmettirdiği iddia edilen Mustafa Taştan, öldürme eylemini geçerleştirdikleri ileri sürülen Tüncer Sabancı ile İdris Demirel ve öldürmeye eylemine yardımcı olduğu anlaşılan sanıklar Şaraffetin Dadaş Özgür Tecer ve Mehmet Ayhan hakkında, 12 Nisan 2016 tarihinde iddianame hazırlandı.

6 SANIĞA CEZA YAĞDI

Hazırlanan iddianame ile Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın 12. celsesinde karar çıktı. Karara istinaden sanıklar Mustafa Taşdan Tuncer Sabancı ve İdris Demirel’e ağırlaştırılmış müebbet,  diğer sanıklar Şerafettin Dadaş, Özgür Tecer ve Mehmet Ayhan'aise eylemlerine uyan  maddelerden  20'şer yıl hapis  cezası verildi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8751 TL 6.8476 TL
Euro
EURO
7.8072 TL 7.7761 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA