Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 09.07.2020 SAAT 10:39:40
Advert
Advert Advert
 

Köpek, durakta sıraya girip dolmuşa bindi

Kocaeli'de durakta bekleyen yolcularla minibüse binip arkaya doğru ilerleyen sokak köpeği, yolcular korkunca araçtan indirildi.
Köpek, durakta sıraya girip dolmuşa bindi
Advert

Sınırlı Sorumlu 5 Nolu İzmit şehiriçi Minibüs ve Otobüsçüleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Esentepe'den Tavşantepe hattında şoförlük yapan Yakup Sağlam, Derince Çınarlı Mahallesi Gaffar Okan Caddesi'ndeki durakta yolcuların ardından iri bir köpeğin binmesi üzerine şaşkınlık yaşadı.

Sağlam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, duraklarda çok köpek gördüğünü ama ilk kez sıraya girip minibüse binenini gördüğünü söyledi.

 

 

"Senin gittiğin yere gitmez" 
 

"Durağa yanaştım 4-5 yolcu bindi, baktım bir köpek var peşlerinden geliyor. Köpeğe, 'senin gittiğin yere biz gitmiyoruz aşağıya in' dedim." diyen Sağlam, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Baktım köpek arkaya doğru ilerliyor. Yolculara sordum, köpek kimin? Kimsede ses yok. Yolcular korkudan camlara yapışmış, kenarlara. O kadar büyük ki, insan korkuyor. Arka kapıyı açtım, indirmeye çalıştım inmedi. Gel oğlum diyorum, inmiyor. Ön kapıdan çağırdım indi. Otobüslere alışkın herhalde normal insan gibi bindi, hiç çekinme yok. Saldıracak diye endişelendim, 2 gün önce de bir arkadaşa köpek saldırmıştı kaçarken düşüp kolunu kırmış. Aklıma o geldi, temkinli yaklaştım. 'Saldırırsa' diye kendimi korumak için elime bir şey alayım dedim.

 

Şöför zorla indirdi
 

Gel diyorum, aşağıya da inmiyor. Bir ara kapıyı kapatıp gideyim diye düşündüm. O kadar insan var, kimse de müdahale etmiyor. Kadın yolcular korktu, yolcular cama yapıştı. Bildiğin insan gibi arabaya bindi, saldırma da yok içerde gezindi. Hayvana da birşey yapamıyorsun, sonuçta canlı. 'Bari kapıyı kapatıp gideyim, belki ileriki durakta inecektir' dedim ama sonunda indi."

Köpeğin inmesinin ardından minibüse binerek kapıları kapattığını ve güzergahına devam ettiğini dile getiren Sağlam, bir daha binerse köpeği yolcu gibi götürebileceğini de sözlerine ekledi. 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8750 TL 6.8475 TL
Euro
EURO
7.7563 TL 7.7254 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA