Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 21.02.2019 SAAT 05:50:08
Advert
 
Advert Advert

65 yaş üstü vatandaşlara otobüste kötü muamele

65 yaş üstü vatandaşlara otobüste kötü muamele

4 Mart 2014 Tarihli Resmi Gazete’de “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ‘Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları’ Yönetmeliği” yayınlandı.
Yönetmelik 65 yaş üstündekilere şehir içi toplu taşıma araçlarında bedava, şehirlerarasında demiryolları ve denizyollarında yüzde 50 indirimli seyahat imkanı sağladı.
65 yaş üzerindekilere şehir içinde toplu taşıma araçlarında seyahat ücretsiz.
65 yaşın üzerindeki kadınlar ve erkekler; “Şehir içinde yolcu taşıması yapan, demiryolları ve denizyolları araçlarından, Belediyelere veya belediyeler tarafından kurulan şirketlere, birlik, müessese ve işletmelere ait taşıt araçlarından (otobüs, metrobüs, metrodan), Belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketlere ait şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden (Halk otobüslerinden) ücretsiz olarak yararlanacaklar” deniliyor.
Ve bunların ücreti de belirli periyotlarda şoförlere ödeniyor.
Ancak 65 yaş üstü kartı basan yaşlılara karşı şoförlerin hoş olmayan tavırlar takınmaları rahatsız ediyor.
Özellikle de Değirmendere-İzmit arasında yolcu taşıyan kooperatif şoförlerinin imalı sözleri ve hareketleri yaşlıları rahatsız ediyor.
Vatandaşlar, “Sonuçta bu kart devlet tarafından 65 yaş üstündekilere verilmiş. Bu konuda sıkıntı yaşayan şoförlerin taleplerini yetkili makamlara bildirmesi daha mantıklı olur. Bizleri rencide etmeye kimsenin hakkı yok. Bu yüzden şoför kardeşlerimizin kendilerine çeki düzen vermesini istiyoruz. Farklı muamele görmek bizleri üzüyor” diyor.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3139 TL 5.2927 TL
Euro
EURO
6.0270 TL 6.0030 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA