Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 16.12.2019 SAAT 11:06:17
Advert
 

65 yaş üstü vatandaşlara otobüste kötü muamele

65 yaş üstü vatandaşlara otobüste kötü muamele

4 Mart 2014 Tarihli Resmi Gazete’de “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ‘Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları’ Yönetmeliği” yayınlandı.
Yönetmelik 65 yaş üstündekilere şehir içi toplu taşıma araçlarında bedava, şehirlerarasında demiryolları ve denizyollarında yüzde 50 indirimli seyahat imkanı sağladı.
65 yaş üzerindekilere şehir içinde toplu taşıma araçlarında seyahat ücretsiz.
65 yaşın üzerindeki kadınlar ve erkekler; “Şehir içinde yolcu taşıması yapan, demiryolları ve denizyolları araçlarından, Belediyelere veya belediyeler tarafından kurulan şirketlere, birlik, müessese ve işletmelere ait taşıt araçlarından (otobüs, metrobüs, metrodan), Belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketlere ait şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden (Halk otobüslerinden) ücretsiz olarak yararlanacaklar” deniliyor.
Ve bunların ücreti de belirli periyotlarda şoförlere ödeniyor.
Ancak 65 yaş üstü kartı basan yaşlılara karşı şoförlerin hoş olmayan tavırlar takınmaları rahatsız ediyor.
Özellikle de Değirmendere-İzmit arasında yolcu taşıyan kooperatif şoförlerinin imalı sözleri ve hareketleri yaşlıları rahatsız ediyor.
Vatandaşlar, “Sonuçta bu kart devlet tarafından 65 yaş üstündekilere verilmiş. Bu konuda sıkıntı yaşayan şoförlerin taleplerini yetkili makamlara bildirmesi daha mantıklı olur. Bizleri rencide etmeye kimsenin hakkı yok. Bu yüzden şoför kardeşlerimizin kendilerine çeki düzen vermesini istiyoruz. Farklı muamele görmek bizleri üzüyor” diyor.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7917 TL 5.7685 TL
Euro
EURO
6.4716 TL 6.4458 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA