Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 24.09.2020 SAAT 17:08:30
Advert
 

Beli kırıldı, işsiz kaldı eşyaları sokağa atıldı

Geçirdiği iş kazasında beli kırılan ve açtığı dava nedeniyle işinden de olan Şaban Kılıç(45), çaresiz kalınca Kandıra’da ki baba evine döndü. Baba evinde tek göz odada 5 kişi kalan Kılıç’ın, geçici olarak köy okulunun lojmanına koyduğu eşyaları ise önceki gün sokağa atıldı.
Beli kırıldı, işsiz kaldı eşyaları sokağa atıldı
Advert

Abbas ÇAKAR - Aslen Kandıralı olan  Şaban Kılıç(45),   yıllar önce evlendi ve köyünden ayrılarak  İstanbul’a taşındı. Burada BES Organize Sanayi  Bölgesinde faaliyet gösteren  bir pompa firmasında 15 yıl boyunca  çalıştı.  2009 yılında,  bir pompanın testi yapılırken üzerine devrilmesi sonucu   ağır yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.   Beli kırıldığı tespit edilen  Kılıç, hastanede ameliyat oldu.  Yaklaşık 1 yıl boyunca raporlar verildi.  Ancak  geçirdiği iş kazası sonucu  ağır işte çalışamaz hale geldi.  İş yerine geri döndü. Ancak işten çıkması  için  baskılar artınca ve iş kazası  ilgili kurumlara bildirilmeyince,  çalıştığı iş yerinden davacı oldu. Açılan dava nedeniyle işinden atıldı.  

 

4 ODALI EVDE 12 KİŞİ YAŞIYOR

Talihsizliklerin yakasını bırakmadığı Kılıç, uzunca bir süre iş aradı. Ancak kendisine  geçirdiği iş kazası  sonucu belinde oluşan sakatlık sebebiyle kimse iş vermedi. İşsiz  kalan  Kılıç,  davası devam ederken, çaresiz kaldı ve  kirada oturduğu İstanbul’da ki evine boşaltarak Kocaeli Kandıra İlçesinde bulunan baba evine geldi. Annesi, abisi ve abisinin ailesi ile birlikte kaldığı   baba evine, kendileride eklenince ,  4 odalı evde 12  kişi kalmaya başladı.   Tek göz odada  5 kişilik ailesi ile yaşayan  Kılıç,  eşyalarını koyacak yer bulamayınca  Pınarlı Köy Muhtarı ile görüştü. Ardından Kaymakamla görüştü.  Yapılan görüşmeler sonucu, köyde bulunan ve boş olan okul lojmanına eşyalarını koymasına izin verildi.  

 

KİMSEYE YÜK OLMAK İSTEMİYORUM

Talihsizliklerin peşini bırakmadığını ifade eden   Kılıç, “ İş yerine açmış olduğum davam , hala devam ediyor.  Mahkeme 3 defa  benim lehime karar verdi. Ancak  yargıtaydan  çeşitli  gerekçeler ile döndü. Son olarak Kartal 5.  İş Mahkemesi yine benim lehime karar vererek dosyayı yargıtaya gönderdi. Sonuç bekliyoruz. Ancak geçtiğimiz günlerde  yağan yağmurda  köyümüzü sel bastı. Yeni kaymakamımız incelemelerde bulunurken köyümüze geldi.  Burada lojmanı ve  içerde bulunan benim eşyalarımı görünce  boşaltılmasını istedi. Eşyamızı koyacak bir yerimiz olmadığından, herhangi bir işim bulunmadığımdan boşaltamadım.  Bunun üzerine Jandarma geldi ve eşyalarım, Jandarma nezaretinde dışarıya çıkartıldı.  Kimseye yük olmak istemiyorum.  Kimseden yardımda istemek istemiyorum.  Dava sonucunda tazminat davası  açacağım. Ayırca malulen emeklilik isteyeceğim.  Ancak bu süreçte  bana eşyalarımı koyacak bir yer,  çocuklarımı  ve eşimi  mağdur etmeyecek bir iş  lazım.  Geçirdiğim iş kazası nedeniyle belimde oluşan sakatlı sebebiyle kimse iş vermiyor.  İşim olsa  zaten bunlar yaşanmazdı.” diyerek yetkililerden  kendisine eşyalarını koyacağı ve  evine  ekmek götürebileceği bir iş  konusunda yardımcı olunmasını istedi.


 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.6883 TL 7.6576 TL
Euro
EURO
8.9572 TL 8.9215 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA