Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.09.2019 SAAT 22:10:11
Advert
Advert
 

CHP’de bir fire var

CHP’de bir fire var

CHP’nin hafta sonu gerçekleştirilecek olan kurultayı öncesinde 21 kurultay delegesinin Kılıçdaroğlu’nu desteklediği öğrenildi. Sadece Yılmaz Uçak’ın Muharrem İnce’yi destekleyeceği ifade edildi

Mevlüt SOYSAL - CHP’nin büyük kurultayı hafta sonu Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden aday olduğu kongrede Yalova Milletvekili Muharrem İnce, İstanbul Barosu eski Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocasakal ve YARSAV eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu da adaylık açıklaması yaptı.

YETERLİ İMZA

Bilindiği gibi bu isimlerin aday olabilmeleri için yüzde 10 imzaya ihtiyaç duyuluyor. Yani, delegelerin en az 120’sinin imzasını almaları gerekiyor. Şu an için Kılıçdaroğlu dışında yeterli imzaya ulaşan olmasa da, Muharrem İnce’nin son birkaç gündeki çalışmasıyla yeterli imzaya ulaşacağı ifade ediliyor.

SADECE UÇAK

Kocaeli’de ise durum önceki yıllara göre farklı. Daha önce Muharrem İnce’nin aday olduğu kurultaylarda delegenin neredeyse yarısı İnce’ye oy veriyordu. Bu defa ise İnce’ye güçlü bir destek yok. Kurultay delegelerinden sadece Yılmaz Uçak’ın İnce’ye imza verdiği öğrenildi. Diğer kurultay delegeleri ise İnce’nin desteğini reddetti.

OY VEREBİLİRLER

Fakat kurultay delegelerinin İnce’ye imza vermemeleri, kurultayda oy vermeyecekleri anlamına gelmiyor. Bilindiği gibi imza açıktan verilirken oylar gizli bir şekilde kullanılıyor. Bu yüzden İnce’ye imza vermeyen bazı isimlerin oy tercihleri arasında İnce’nin de olduğu ifade ediliyor.

İŞTE DELEGELER

Türkan Çimen, Nihat Değer, Turan Dumlu, Nilgün Düzen, Gülay Eyisabuncular, Yaprak Fidancı, Mehmet Kaçar, Mehmet Hilal Kaplan, Ali Kara, Durmuş Karaboğa, Nezire Karakadılar, Selahattin Kaya, İrfan Keskin, Sinem Koç, Mehmet Ümit Küçükkaya, Nuri Paşa, Birol Sağlam, Alpaslan Seymen, Yakup Törk, Yılmaz Uçak, Selman Yıldırım, Musa Yılmaz.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Genel haberleri
Anket
Mehmet Ellibeş'i başarılı buluyor musunuz ?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7077 TL 5.6849 TL
Euro
EURO
6.3054 TL 6.2803 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA