Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 15:05:18
Advert
Advert
 

Kamu kurumlarına afet bilinci geliyor

Kamu kurumlarına afet bilinci geliyor
Advert

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, aralıksız sürdürdüğü afet bilinci eğitimlerini son iki haftada 8 farklı yerle devam ettirdi. Toplam bin 93 kişiye afet bilinci eğitimi vererek tatbikatlar yaptırdı

KOCAELİ AFAD İl Müdürlüğü, Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında son 2 haftada 8 farklı yerde toplam bin 93 kişiye afet bilinci eğitimi vererek tatbikatlar yaptırdı. Kamu kurumları ağırlıklı eğitimlerde afet bilinci, sivil savunma servisleri, arama kurtarma, ipler-düğümler ve yangın konularında teorik bilgilendirme yapılırken, tahliye ve yangın başlıklarında tatbikat pratikleri icra edildi. Kocaeli Üniversitesi Baki Komsuoğlu Konferans Salonu’nda güvenlik görevlilerine yönelik İl Emniyet Müdürlüğü’nce organize edilen 2 günlük afet eğitiminden 618 kişi istifade ederken, Gebze Mes Makine’de 170, İzmit Soner Cerrah Rehabilitasyon Merkezi’nde 10, Derince İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 194, Kocaeli Vergi Dairesi’nde ise 22 çalışan eğitim alarak tatbikatlara katıldı. Kocaeli 1 Nolu T Tip Cezaevinde 30, İzmit Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde 36 hükümlüye eğitim verilirken, İzmit Reyhan Hanımlar Kültür Derneği’nde ise 13 dernek üyesine afet farkındalığı kazandırıldı.

YOĞUNLAŞTIRILACAK

Afet bilinci eğitimleriyle ilgili bilgi veren Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, İl Emniyet Müdürlüğünün programı dahilinde yıl boyunca 9 bin güvenlik görevlisinin afet eğitiminden geçirileceğini söyledi. Tekoğul sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunun yanında İl Sağlık Müdürlüğünün talebidoğrultusundatüm hastane ve sağlık merkezlerinin personellerine eğitim vereceğiz. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yaptığımız protokol kapsamında İlimizdeki tüm ortaokul öğrencilerine afet bilinci ve farkındalığı kazandırmak üzere 4 yıllık eğitim programı çıkarıldı. Önümüzdeki ay İzmit ve Karamürsel İlçelerinden başlamak üzere 4 yıl sonunda tüm İlçelerdeki Ortaokul öğrencilerine afet bilinci eğitimi verilmiş olacak. Yine İl Müftülüğümüzle yatılı Kuran Kurslarımızda da afet bilinci eğitimlerinin verilmesi konusunu görüşüyoruz. Bütün bu eğitimler, personel kapasitesimizi zorlasa da afet hazırlıklarının bir gereği olarak eğitmen arkadaşlarımız talepleri büyük bir fedakarlıkla karşılamaya çalışıyorlar.”

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9602 TL 6.9324 TL
Euro
EURO
8.1751 TL 8.1424 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA