Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 15.07.2020 SAAT 02:30:24
Advert
Advert Advert Advert
 

Çocuklara istismar eğitimi veriliyor

Çocuklara istismar eğitimi veriliyor
Advert Advert

Şehit Öğretmen Erkan Aydın İlkokulu, Saraybahçe İlkokulu, Yenimahalle İlkokulu, Leyla Atakan İlkokulu öğrencilerine Çocuk Hakları Okulu’nda ‘çocuk istismarı’ eğitimi verildi

İZMİT Belediyesi’nin çocuklara yönelik bilgilendirme eğitimleri devam ediyor. Kültür Müdürlüğü tarafından Toplum Destekli Polis Şubesi ortaklığı ile ana sınıfı öğrencileri istismar konusunda bilgilendiriliyor. Yetkililer şimdiye kadar 40 okulda 2 bin 350 öğrenciye çocuk istismarı eğitimi verildiğini belirterek, “Sömestr tatilinde de devam eden eğitimlerde çocuklara  iyi dokunuş, kötü dokunuş nedir?, vücudumuzdaki özel bölgeler nereleridir ve vücudumuzu nasıl korumalıyız tehlike anında yapılması gerekenleri ve kimlerden yardım istemeliyiz gibi konular anlatılıyor” dedi.

HAKLARI DA ANLATILIYOR

İzmit Belediyesi çocuklara hakları konusunda da bilgilendirmelerde bulunuyor. Yenişehir Mahallesi’ndeki Çocuk Hakları Okulu’ndaki eğitimlerde uzmanlar, çocuklara haklarının neler olduğunu, her çocuğun eğitim hakkı olduğunu, çocukların bedensel, zihinsel, ruhsal ve toplumsal gelişmesine zarar verecek işlerde çalıştırılamayacağı, çocukların korunmaya muhtaç olduğu, her ne sebeple olursa olsun çocuklara şiddet uygulanamayacağı, ellerinden çocuk olma hakkının alınamayacağı konularında bilgi veriyor. Hacivat Karagöz Oyunu eşliğindeki eğitimlerin neşe içinde geçtiği kaydedildi.

DUYARLI YETİŞİYORLAR

Şehit Öğretmen Erkan Aydın İlkokulu, Saraybahçe İlkokulu, Yenimahalle İlkokulu, Leyla Atakan İlkokulu öğrencilerine de Çocuk Hakları Okulu’nda söz konusu eğitimin verildiği ifade edildi. Bu arada belediyenin çevre koruma ve kontrol müdürlüğünün öğrencilere yönelik çevre bilinçlendirme eğitimlerinin de  belirlenen plan çerçevesinde devam ettiği açıklandı. Yetkililer, konunun uzmanlarınca ilk okul ve camilerdeki Kur’an Kursu öğrencilerine verilenen eğitimlerle çevre konusunda daha bilinçli ve duyarlı gençler yetiştirilmesinin hedeflendiğini söyledi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8751 TL 6.8476 TL
Euro
EURO
7.8072 TL 7.7761 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA