Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 21.05.2019 SAAT 10:19:26
Advert
 
Advert

İSU’nun bütçesi 1 milyar

İSU Genel Kurulu’nda şirketin 2019 tahmini bütçesi 1 milyar 89 milyon olarak oy çokluğu ile geçti. CHP bütçenin bir çok kalemine muhalefet şerhi koyarken, İSU’nun müteahhitleri ve yağmur suyu ile mücadelesi eleştirildi
İSU’nun bütçesi 1 milyar

Süriye ÇATAK TEK  -İSU Genel Kurulu 2028 ikinci toplantısı Leyla Atakan Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zekeriya Özak’ın başkanlığında yapılan toplantıda İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, İSU çalışmaları hakkında bilgi verdi. Toplantıda İSU bütçesi görüşülürken, 2019 yılında suya zam yapılmaması için verilen önerge kabul edildi ve 2019 yılında suya zam yapılmaması kesinleşti. 

 

ÖNERGE VERİLDİ


Toplantıda verilen önergede TÜİK’in rakamlarına göre yılsonu TÜFE oranın yüzde 23,5 oranında olacağının açıklandığı belirtildi. Bu bağlamda suya her yıl TÜFE oranında yapılan zammın 2019 yılında yapılmaması ve Enflasyon İle Mücadele destek verilmesi istendi.  Önergenin ardından konuşan Başkanvekili Zekeriya Özak, İSU’nun Kocaeli’nin dört bir yanında yaptığı çalışmaların taktire değer olduğunu kaydetti. 

 

SIKINTISIZ GİDİYOR


İSU’nun çalışmaları hakkında genel kurulu bilgilendiren Genel Müdür Ali Sağlık, “Yüzde ile 5 arasında abone sayısı artıyor. 25 bin ile 35 bin arasında abone artıyor. Tahakkuk konusunda istikrarlı bir gidişimiz var. Tahsilat rakamlarımız yüzde 83 artı. Bu yıl 802 milyonluk bir tahsilat yapmayı tahmin ediyoruz” dedi. Hizmet binasının yüzde 95 oranında bittiğini ve sosyal tesislerin tamamlandığını belirten Sağlık, İzmit kayıp ve kaçağı azaltmak için yapılan çalışmanın da bitme noktasına girdiğini belirtti. Sağlık, “bu çalışma ile 7,2 milyon metreküp su kazandık” dedi. 

 

 

BASKINLARA ÖNLEM 


Tüm ilçelerdeki çalışmaları tek tek anlatan Sağlık, yaşanan sel baskınları karşısında alınacak olan önlemleri anlattı. Sel basan noktalarda yağmur suyu ve kanalizasyon işlemlerini 2020 yılına kadar devam edeceğini belirten Sağlık, “Başiskele ve Gölcük’te 15 milyonluk bur yatırım yapılacak. Kartepe’de yapılacak çok iş var. 11 milyon liralık bir ihale yaptık bu bölgede. Biz şehir merkezlerinde kanalizasyon çalışmalarında çok iyi noktadayız. Artık hedefimiz köylerdeki fosseptikleri yok etmek istiyoruz. Köylerde arıtma tesisleri yapacağız. 

 

 

BÜYÜK YATIRIM YAPILACAK


Halkevi’nde balıkçıların taşınması ve pişmaniyecilerin gitmesi ile birlikte bölgede bulunan terfi istasyonu yenilenmesi için çalışma yapacağız. Merkezin bel kemiği bu bölge. Burası için çok dikkatli çalışma yapmamız gerekiyor” dedi. Genel Kurul’da yönetim şemasında değişiklikler yapıldı ve yeni daire başkanlıklarının kurulmasına karar verildi. 1 milyar 89 milyon bütçenin 300 milyonu yatırım bütçesi olacak.

 

ELEŞTİRİLER DİLE GETİRİLDİ


CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, MHP Grup Başkanvekili Vahit Eryılmaz İSU bütçesi ve çalışmaları hakkında eleştirilerini ve destek verdikleri yatırımları övdüler. CHP ve MHP iflas eden müteahhitlerin projeleri yapması ve yarım bırakmasını eleştirdi ve müteahhit seçilirken daha dikkatli davranılmasını istedi. Bu konuda yaşanan mağduriyetler özellikle Derince ve Körfez bölgesinde dile getirildi. 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0600 TL 6.0358 TL
Euro
EURO
6.7614 TL 6.7344 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA