Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 20.05.2019 SAAT 18:29:22
Advert
 
Advert

Karacan'a söz verdiler

Abdullah Karacan’ı mezarı başında ziyaret eden Lastik-İş yöneticileri, “Bu sendika bize Abdullah Karacan’ın emanetidir. Bu emanet sahipsiz kalmayacaktır" dedi
Karacan'a söz verdiler

LASTİK-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar ve ekibi, işçi dostu liderleri Abdullah Karacan’ın mezarına gitti ve ona “Evlatların burada, sendika dimdik ayakta kalacak” diye söz verdi. Abdullah Karacan’ın Bağçeşme Mezarlığı’ndaki kabri başında, ekibiyle birlikte dua eden Yusuf Bayraktar, “Bu sendika bize Abdullah Karacan’ın emanetidir. Bu emanet sahipsiz kalmayacaktır. Onun ışığında, onun hedefleri doğrultusunda mücadelemize devam edeceğiz” dedi. 

 

DÜŞÜNCEMİZ AYNI


Temsilci kadrolarının da şube yönetimiyle aynı düşüncede olduğunu söyleyen Yusuf Bayraktar, “Ekibimizle, temsilcilerimiz, şube yöneticilerimiz ve işçilerimizle birlikte bir bütünüz ve hep beraberiz. Bu beraberlik, bu kardeşlik sonsuza kadar sürecektir” diye konuştu. 


SAYGISIZLIK YAPMAYIN 


Lastik-İş Sendikası’nın sahipsiz olmadığını, onun aziz hatırasına saygısızlık edilmesine müsaade etmeyeceklerini söyleyen Yusuf Bayraktar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu zor zamanda yapılanları da bir kenara not ediyoruz. Her işin bir doğası vardır. Her işin bir kuralları vardır. Abdullah Karacan, oyunu kurallarına göre oynayan bir işçi dostudur. Koca sendikayı yönetiyorsunuz. Onlarca fabrikada örgütlü, binlerce işçinin hakkını savunuyorsunuz. Her gün farklı insanlarla karşılaşıyorsunuz. Her karşılaştığınız insan aynı olmuyor. Bu stresi, bu zorluğu yaşamayan anlamaz… 


YORUMLARA TEPKİ


O gün, orada neler olduğunu kimse bilmiyor. Bir katilin ifadesinden yola çıkarak, bir iki dakikalık videolar izleyerek kimse haddini aşan yorumlar yapmamalıdır.  Yüce Dinimiz, "Ölülerinizin iyiliklerini, güzelliklerini anın ve kötülüklerini sarfı nazar edin." buyurmuştur. Ölenin arkasından konuşmak caiz değildir.


LASTİK-İŞ, TÜRKİYE


Yüce Türk Adaleti’nin vereceği karar beklenmelidir. Şimdi bize düşen, liderimizi eserlerine sahip çıkmak. Onun eserlerini korumak. İşçi hakları mücadelesini tavizsiz sürdürmektir. Kent kamuoyundan talebimiz de bu mücadelede bizleri yalnız bırakmamalarıdır. Lastik-İş demek İzmit demek, Lastik-İş demek Sakarya demek, Türkiye demektir. 


SAHİP ÇIKACAĞIZ


Lastik-İş Sendikası güçlü olduğu sürece, dimdik ayakta olduğu sürece yine bu şehri evlatlarına iş, aş verecektir. Lastik-İş yine bu şehrin evlatlarını sahipsiz bırakmayacaktır. Türkiye işçi sınıfının örnek sendikası Lastik-İş Sendikası haklı mücadelesine kaldığı yerden devam edecektir. Bu kutsal mücadele zaafa uğramayacaktır. Bütün işçilerimiz, temsilcilerimiz, yöneticilerimiz, el ele omuz omuza bu kutsal davayı sonsuza taşıyacaktır.”

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0600 TL 6.0358 TL
Euro
EURO
6.7614 TL 6.7344 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA