Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert Advert
TARİH 19.12.2018 SAAT 09:16:32
Advert

Doktorlar eğitimde buluştu

Birinci basamak sağlık hizmetlerinin daha iyi ve kaliteli bir şekilde verilebilmesi amacıyla "Aile Hekimliği 1. Aşama Sertifikalı Uyum Eğitimi" düzenlendi
Doktorlar eğitimde buluştu

İl Sağlık Müdürlüğü Müdürlüğü tarafından Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birimi organizasyonuyla, birinci basamak sağlık hizmetlerinin daha iyi ve kaliteli bir şekilde verilebilmesi amacıyla "Aile Hekimliği 1. Aşama Sertifikalı Uyum Eğitimi" düzenlendi. Beş gün süren eğitimin sonunda katılımcılar düzenlenen törenle sertifikalarını almaya hak kazandı.

 

HANGİ KONULARDA?


Daha önce “Aile Hekimliği 1.Aşama Sertifikalı Uyum Eğitimi” almamış olan aile hekimlerine eğitimciler Dr. Funda Düven, Dr. Cevdet Yılmaz, Dr. Ülker Mola, Dr. Banu Hopancı, Dr. Ayça  Adile Alboyacı tarafından Türkiye ve dünyada aile hekimliğine geçiş süreci, aile hekimliğinin tanımı ve temel ilkeleri iletişimin temelleri, hasta-hekim görüşmesi, klinik problem çözme, birinci basamakta kadın ve üreme sağlığı hizmetleri, bebek, çocuk ve ergen izlemleri, bulaşıcı hastalıkların ihbar ve bildirim sistemi, birinci basamakta bağışıklama hizmetleri konularında eğitim verildi.


KATKI SAĞLAYACAK


Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Faruk Demirhan “ Aile hekimliğinde çalışmakta olan hekimlerimize yönelik bilgi, tutum ve becerilerle donatılmalarını sağlamak için bir uyum eğitimi düzenledik. Öncelikle bu eğitime katkı sağlayan eğitimci hekim arkadaşlarıma, eğitime katılan tüm hekimlerimize ve sertifika programımızda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyor, bu eğitimin hekimlerimize mesleki yaşamlarında önemli katkılar sağlamasını diliyorum” diye konuştu.

 


SERTİFİLAR VERİLDİ


Eğitim sonunda başarılı olan hekimlere katılım belgeleri Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Faruk Demirhan, Başkan Yardımcıları Dr. İrfan Kaynar, Dr. İnci Sobi, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı Hastalıklar ve Aşı Programları Birim Sorumlusu Dr. Mehmet Yılmaz ve eğitimciler tarafından takdim edildi.

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3680 TL 5.3466 TL
Euro
EURO
6.1040 TL 6.0797 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA