Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 20.02.2019 SAAT 17:31:38
Advert
 
Advert Advert

Kocaeli Barosu 80 yaşında

Kocaeli Barosu üyeleri, kuruluşunun 80. yıl dönümünde Atatürk Anıtına çelek bıraktı. Törende konuşan Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, “Kocaeli Barosu kurulduğu günden bu yana bu temel ilke ve amaçlar doğrultusunda hareket etmiştir” dedi.
Kocaeli Barosu 80 yaşında

Arif BULUT  -Kocaeli Barosu üyeleri, kuruluşlarının 80. Yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtına çelenk bıraktı. Törene Baro Başkanı Avukat Bahar Gültekin Candemir, baro eski başkanı Sertif Gökçe, eski dönem baro başkanları ve avukatlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından başkan Candemir Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Çelenk sunumunun ardından açıklama yapan Bahar Gültekin Candemir, “17 Kasım 1938 yılında kurulan Baromuzun kuruluşunun 80. Yılını kutlamak üzere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi şahsiyeti huzurunda bir araya gelmenin haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” ifade etti. 

 


BU DOĞRULTUDA HAREKET ETMİŞTİR


Törende konuşan Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir“Barolar sadece bir meslek örgütü değildir. Yargının kurucu ve esas unsuru olan avukatların anayasa ve avukatlık kanunu gereğince kurulan mesleki birlikleri olan Barolar hukuka, hukuk Devletine ve İnsan Haklarına karşı sorumluluğu olan tüzel kişiliklerdir. Hukuk Devletinin tesisi, Avukatların yargı görevini ifa ettiği sırada mesleki güvencelerinin sağlanabilmesi ve vatandaşın hak arama hürriyetinin hayata geçirilebilmesi ancak güçlü bir meslek örgütü ile mümkündür. Baroların bu anlamda meslek ve meslektaşlar yanı sıra Türkiye Cumhuriyetinin tüm vatandaşlarına karşı sorumluluğu bulunmaktadır.Kocaeli Barosu kurulduğu günden bu yana bu temel ilke ve amaçlar doğrultusunda hareket etmiştir” dedi. 

 


MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEKTİR


Candemir, “Kocaeli Barosu olarak yargının bağımsız olmadığı, yargıcın tarafsız olmadığı savunmanın bağımsız ve özgür olmadığı,demokrasinin ve hukuk devletinin egemen olmadığı bir ülkede adil yargılanma hakkının teminatı olan savunma mesleğinin icra edilmesi mümkün olmadığının bilincindeyiz.Bu nedenlerle, Anayasa, Avukatlık Kanunu ve diğer yasal düzenlemelerin yüklediği görev ve sorumlulukların bilincinde olan bir hukuk kurumu olarak ülkemizde yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı, özgür ve bağımsız savunma, temel hak ve özgürlükler, demokrasi, hukuk devleti üstün değerlerinin gerçekleşmesi ve yerleşmesi için duyarlılığımız ve etkin mücadelemiz devam edecektir” dedi. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3139 TL 5.2927 TL
Euro
EURO
6.0270 TL 6.0030 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA