Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 21.05.2019 SAAT 10:26:10
Advert
 
Advert

Kocaeli Barosu 80 yaşında

Kocaeli Barosu üyeleri, kuruluşunun 80. yıl dönümünde Atatürk Anıtına çelek bıraktı. Törende konuşan Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, “Kocaeli Barosu kurulduğu günden bu yana bu temel ilke ve amaçlar doğrultusunda hareket etmiştir” dedi.
Kocaeli Barosu 80 yaşında

Arif BULUT  -Kocaeli Barosu üyeleri, kuruluşlarının 80. Yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtına çelenk bıraktı. Törene Baro Başkanı Avukat Bahar Gültekin Candemir, baro eski başkanı Sertif Gökçe, eski dönem baro başkanları ve avukatlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından başkan Candemir Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Çelenk sunumunun ardından açıklama yapan Bahar Gültekin Candemir, “17 Kasım 1938 yılında kurulan Baromuzun kuruluşunun 80. Yılını kutlamak üzere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi şahsiyeti huzurunda bir araya gelmenin haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” ifade etti. 

 


BU DOĞRULTUDA HAREKET ETMİŞTİR


Törende konuşan Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir“Barolar sadece bir meslek örgütü değildir. Yargının kurucu ve esas unsuru olan avukatların anayasa ve avukatlık kanunu gereğince kurulan mesleki birlikleri olan Barolar hukuka, hukuk Devletine ve İnsan Haklarına karşı sorumluluğu olan tüzel kişiliklerdir. Hukuk Devletinin tesisi, Avukatların yargı görevini ifa ettiği sırada mesleki güvencelerinin sağlanabilmesi ve vatandaşın hak arama hürriyetinin hayata geçirilebilmesi ancak güçlü bir meslek örgütü ile mümkündür. Baroların bu anlamda meslek ve meslektaşlar yanı sıra Türkiye Cumhuriyetinin tüm vatandaşlarına karşı sorumluluğu bulunmaktadır.Kocaeli Barosu kurulduğu günden bu yana bu temel ilke ve amaçlar doğrultusunda hareket etmiştir” dedi. 

 


MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEKTİR


Candemir, “Kocaeli Barosu olarak yargının bağımsız olmadığı, yargıcın tarafsız olmadığı savunmanın bağımsız ve özgür olmadığı,demokrasinin ve hukuk devletinin egemen olmadığı bir ülkede adil yargılanma hakkının teminatı olan savunma mesleğinin icra edilmesi mümkün olmadığının bilincindeyiz.Bu nedenlerle, Anayasa, Avukatlık Kanunu ve diğer yasal düzenlemelerin yüklediği görev ve sorumlulukların bilincinde olan bir hukuk kurumu olarak ülkemizde yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı, özgür ve bağımsız savunma, temel hak ve özgürlükler, demokrasi, hukuk devleti üstün değerlerinin gerçekleşmesi ve yerleşmesi için duyarlılığımız ve etkin mücadelemiz devam edecektir” dedi. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0600 TL 6.0358 TL
Euro
EURO
6.7614 TL 6.7344 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA