Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 07:00:14
Advert
 
Advert

Suriye'ye yardım eli uzandı

Memur-Sen Kocaeli Şubesi tarafından hazırlanan 1 tır un ile 8 bin lira değerinde hasta bezi, Suriye'deki savaş mağdurlarına dağıtılmak üzere İHH yetkililerine teslim edildi
Suriye'ye yardım eli uzandı

İHH Kocaeli İnsani Yardım Derneği ve Memur-Sen Kocaeli Şube yetkilileri, Suriye'de incelemeler de bulunmak ve yardım yapmak üzere bölgeye gitti. 7 yıldan fazladır devam eden Suriye savaşında kamplarda  ve zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Suriye halkına destek olmak ve bir nebze yaralarını sarmak için bölgeye giden heyet, savaşın izlerini yerinde görerek bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Tedariği Memur-Sen Kocaeli Şubesi tarafından yapılan 1 tır un ile 8 bin lira değerinde hasta bezi yardımı bölgeye ulaştırıldı. Ulaştırma Memur-Sen Kocaeli Şube Başkanı Mehmet Akkuş ve Diyanet-Sen Kocaeli Şube Başkanı Selami Tarcan bölgeye gönderilen yardımların dağıtılmasında bizzat yer aldı. 


KAMPLARI GEZDİLER


Suriye'de incelemeler ve tespitler yapan Mehmet Akkuş; durumun dışarıdan göründüğü gibi olmadığını, savaşın izlerinin uzun yıllar daha süreceğini, Suriye'de yaşam şartlarının çok zor olduğunu belirtti. Kış aylarının  gelmesi ile kamplarda yaşayan binlerce çocuk, kadın ve yaşlı insanları daha zor günler beklediğini söyledi. Akkuş bu vesile ile ileride daha çok yardımın ulaştırılması için çalışmalar yapacaklarını ifade etti. Kocaeli’den giden heyet: Babusselam Mülteci Kampı, Reyyan Mülteci Kampı, Mukavveme Mülteci Kampı, Siccu Mülteci Kampı, Afrin ve Azez'de ihtiyaç sahibi ve yetim aileleri, İHH’nın bölgede yeni açtığı Şam Üniversitesini, yine İHH’nın açtığı yetimhaneler ve lojistik merkezlerini ziyaret etti.

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA