Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 20.07.2019 SAAT 06:40:13
Advert
 
Advert

Saadet’li gençlerden Yemen çağrısı

2015 yılından beri derin bir insanlık krizi yaşanan Yemen için açıklama yapan Saadet Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Latif Gökhan Durtaş,” Biz buradan diyoruz ki ülkemizin dönem başkanlığı yaptığı D8’ler ve İslam Birliği Teşkilatı acilen toplanmalıdır” dedi
Saadet’li gençlerden Yemen çağrısı

Boran KAYALAR  -Saadet Partisi Kocaeli Gençlik Kolları, iki Müslüman ülkenin Yemen’deki nüfuz kapışması sonucu son üç yıldaki 10 bin ölüm ve milyonların insani dramına karşı sessiz kalmadı. Fevziye Camii si önünde basın açıklaması yapan Saadet Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Latif Gökhan Durtaş, Yemen’de 2 bin 300 kişinin kolera hastalığından öldüğünü belirterek, gerekli adımları atmayan herkesin akan kandan ve dökülen gözyaşından sorumlu olduğunu söyledi. Durtaş, “Bugün çağdaş yezidlerin Kerbelaya çevirdiği Yemen için susuzluktan öldürülen Hüseyinler için ve zalimlere karşı kıyam etmek için meydandayız. Bugün emperyalizmin dünyayı parçalayıp talan ettiği dünya savaşlarına kısa bir ara vermesinin yüzüncü yılıdır” dedi


AÇLIKLA BOĞUŞUYORLAR


Saadet Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Latif Gökhan Durtaş ,” Bugün ABD’nin İran’a karşı kullanması için Irak’a kimyasal silah satmaya başlamasının otuzuncu yılıdır. Bugün Arap Baharı adıyla İslam coğrafyasının yeniden dizayn edilmeye başlamasının sekizinci yılıdır. 2012’nin Şubat ayında yapılan cumhurbaşkanlığı seçimi ve kurulan konsey ile zorlu bir süreç başlamış oldu. Cumhurbaşkanı Mansur Hadi’nin başkanlığında 18 Mart 2013’te ulusal konferanslar düzenlendi. Konferansın ardından 22 üyeli bir kurul oluşturuldu. 2014’ün Şubat ayı içerisinde de Yemen’in 6 federal bölgeye ayrılması kararını aldı. Sudi Arabistan öncülüğünde kurulan Arap koalisyonu 26 Mart 2015’te Karanlık Fırtınası adı altında Yemen’e yönelik askeri operasyon başlattığını duyurdu. Yemen halkı bir taraftan açlıkla boğuşurken öte taraftan da Kolera hastalığıyla mücadele etmektedir. Temiz suya ulaşamamanın yol açtığı Kolera ilaç ve aşının bulunamamasından dolayı hızla Yemen şehirlerine yayılmaktadır. Birleşmiş Milletler Sağlık Örgütü’nün aktardığına göre 2 bin 300 Yemenli koleradan dolayı hayatını kaybetmiştir” diye konuştu.


İSLAM BİRLİĞİ TEŞKİLATI ACİLEN TOPLANMALIDIR


Saadet Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Latif Gökhan Durtaş,” İslam ülkesi yöneticilerinin gerekli adımları net bir şekilde atması gerektiğini vurgulayarak; “Biz buradan Müslüman ülkelerin yöneticilerine sesleniyoruz. Bu zulme çanak tutanlarla derhal ilişkiler kesilmelidir. Biz buradan diyoruz ki ülkemizin dönem başkanlığı yaptığı D8’ler ve İslam Birliği Teşkilatı acilen toplanmalıdır. Askeri, siyasi, ekonomik adımlar net ve kararlı bir şekilde atılmalıdır. Gerekli adımları atmayan herkes akan kandan ve dökülen gözyaşının bir parçası olmaktan kurtulamayacaktır” dedi.

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.6502 TL 5.6276 TL
Euro
EURO
6.3550 TL 6.3296 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA