Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 21.05.2019 SAAT 10:28:06
Advert
 
Advert

Karacan'ı öldüren tetikçiydi

Lastik-İş Genel Merkez Yönetimi, sendikalarına yönelik başlatılan karalama kampanyalarına dikkat çekti, "Biz dimdik ayaktayız" dedi. Yönetim, Karacan'ı öldürenin de tetikçi olduğunu savundu
Karacan'ı öldüren tetikçiydi

Sendikal mücadelesi ile son yıllarda işçi hareketine damga vuran Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan geçtiğimiz hafta uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmişti. Lastik-İş Genel Merkez Yönetim Kurulu da bir açıklama yaparak, Karacan sonrası sendikalarına yönelik olarak başlatılan karalama kampanyalarına dikkat çekti. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Öncelikle genel başkanımıza ve sendikamıza yöneltilen eleştiri ve suçlamaların gerçeklerle uzaktan yakından hiçbir ilişkisi olmadığını belirtmek istiyoruz. 

 

HEP BAĞIMSIZDIK


İddia edildiği gibi Lastik-İş, Abdullah Karacan döneminde durumu kötüleşen, demokrasiden uzaklaşan ve üyeleriyle ilişkisi kopan bir sendika olmak bir yana; Ülkemizdeki en başarılı ve demokratik sendikal uygulamalara imza atan bir sendika olmuştur. Lastik-İş tarihi boyunca, hiçbir baskıya boyun eğmemiş, gerektiğinde bedellerini de ödeyerek üyelerinin hak ve çıkarlarını sonuna kadar savunan bir sendika olarak varlığını sürdürmüştür. Abdullah Karacan'a bugün yöneltilen eleştiriler ve suçlamalar, Lastik-İş’in DİSK üyesi bir sendika olarak, egemen güçlerden ve sendika dışı baskı odaklarından bağımsız bir sendikacılık faaliyeti sürdürmesinden kaynaklanmaktadır.


BİZ GÖREVDEYİZ


Öte yandan Abdullah Karacan'ın öldürülmesinden sonra, Lastik-İş yönetiminin görevden alındığı yönündeki karalamanın da hiçbir geçerliliği yoktur. Mağdur olan ve saldırıya uğrayan Lastik-İş Sendikası'dır. Hesap vermesi gerekenler saldırgan ve arkasındaki karanlık güçlerdir. Bu güçleri açığa çıkarmak sorumluluğu da ilgili kamu organlarına aittir. Sendikamız Lastik-İş, tarihi boyunca bu türden çeşitli saldırılarla karşı karşıya kalmıştır. Bugüne kadar hiçbir güç Sendikamızı işçi sınıfının çıkarları doğrultusunda kararlı bir biçimde mücadele etmekten alıkoyamamıştır.  Genel Başkanımız Abdullah Karacan'ı aramızdan alarak sendikamızı yıldırabileceklerini düşünenler de büyük bir yanılgı içinde olduklarını göreceklerdir.


HEP YAŞAYACAK


Lastik-İş, Abdullah Karacan'ın genel başkanlığı döneminde tarihsel bir dönüşüm yaşamıştır. Kayyuma devredilme aşamasında sendikamızın genel başkanlığına seçilen Karacan, açık, net, kararlı ve tutarlı politikalarla Lastik-İş’i her açıdan geliştirmiş ve güçlendirmiştir. Bugün Lastik-İş gerek örgütlenme düzeyi, gerek maddi alt yapısı, gerekse sendikal mücadele ve toplu sözleşme politikalarıyla Türkiye sendikal hareketi içinde örnek bir kurum olmuş; bu durum uluslararası sendikal hareket tarafından da kabul edilmiş ve defalarca vurgulanmıştır. Lastik-İş, lastik işçilerinin umudu ve geleceği olmuş; güvencesiz çalışmayı ve taşeronlaşmayı yok eden bir sendikacı olarak Abdullah Karacan adı, Türkiye işçi sınıfı tarihine altın harflerle yazılmıştır.


O KİŞİ TETİKÇİYDİ


Türkiye sendikal hareketinin öncü liderlerinden birisi olarak yaşamını tamamlamış bulunan Abdullah Karacan'a ve genel başkanlığını yaptığı Lastik-İş Sendikası'na yöneltilen hiçbir karalama ve çamur atma bu gerçeklerin üstünü örtemez. Genel başkanımız, arkasında hangi güçlerin olduğunun bir gün ortaya çıkacağına inandığımız bir tetikçi tarafından katledilmiştir. Yalın gerçek budur. Bu gerçeği çarpıtmaya ya da değiştirmeye yönelik her girişim, ancak emeğin ve işçi sınıfı düşmanlarının yapacağı türden bir alçaklık olabilir. Lastik-İş, genel merkez yönetimi, şube yönetimleri, işyeri sendika temsilcileri ve üyeleri ile dimdik ayaktadır. Sendikamız, Abdullah Karacan'ın bıraktığı yerden en küçük bir geri adım atmadan mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir."

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0600 TL 6.0358 TL
Euro
EURO
6.7614 TL 6.7344 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA