Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.05.2019 SAAT 12:31:15
Advert
 
Advert

Ülke ekonomisine bilimsel destek

4. Avrupa Ekonomi Kongresi’nde konuşan Üzülmez, “Ekonomik anlamda eski Türkiye’de 1 milyar TL’ye muhtaç bir ülke durumundayken, bugün merkezi hükümetimiz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi olarak yatırımları ilçemize kazandırdık” dedi
Ülke ekonomisine bilimsel destek

Kartepe Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) ve WSB Üniversitesi işbirliğinde 4. Avrupa Ekonomi Kongresi, Hasan Yılmaz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde düzenlenen ekonomi kongresine KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, KOÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Recep Tarı, İktisat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Selçuk Koç, WSB University Temsilcisi Paweł Urgacz, Azerbaijan University Temsilcisi Yusif Gasimov, Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, KOÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ayhan Orhan, İMOS OSB Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Küçükay, öğrenciler ve davetliler katıldı.  


16 ÜLKE 130 KATILIMCI 


Kartepe Belediyesi katkılarıyla düzenlenen ECOEI kongresinde 16 farklı ülkeden gelen 130 katılımcı 80 tane bildiri sundular. Kongrenin açılış konuşmasında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Selçuk Koç, ECOEI kongreleri hakkında bilgi verirken, desteklerinden dolayı Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkür etti. Azerbaijan University Temsilcisi Yusif Gasimov ise “ECOEI kongresinin beşincisi Azerbaycan’da yapılacak. Orada sizleri misafir etmekten büyük onur duyacağız. Sizlerin burada yaptığınız çalışmaları yakından takip ediyoruz. Sizleri Azerbaycan’da yapılacak kongrede görmek isteriz” açıklamasında bulundu. 


KARTEPE’YE 1 MİLYAR TL YATIRIM


Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Dünyada bütün güç dengeleri ekonomi üzerinden yönetiliyor. Ekonominin doğru yönetilmesiyle başarılar gelmektedir. Ekonomiyi iyi yönettiğiniz takdirde hedefinize daha rahat ulaşırsınız. Özelde ve kamuda olmak üzere 30 yıldır ekonominin göbeğinde mücadele ediyorum. Göreve gelir gelmez ekonomi ve mali disiplin sağlayarak yatırımlarımızı yaptık. Bugün bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Ekonomik anlamda eski Türkiye’de 1 milyar TL’ye muhtaç bir ülke durumundayken, bugün merkezi hükümetimiz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi olarak yatırımları ilçemize kazandırdık” dedi.

 


TURİZM VE KONGRE MERKEZİ OLUYOR 


Sözlerine devam eden Başkan Üzülmez, “Kartepemizi gerçek şehircilik kimliğine kavuşturma noktasında çalışırken, Cumhurbaşkanımızın Davos Zirvesi’nde ‘benim için Davos bitti’ sözünden hareketle, ülkemizde Kartepemiz zirve olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. İlçemizde her hafta bir organizasyon düzenlenmektedir. Bu vizyonumuza uygun olarak Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu ile Kartepe Zirvesi çok önemli destek sağlamıştır. Doğa güzelliği olan Kartepemizi ilgi görmesi için küçük dokunuşlar yapıyoruz. Turizmin bütün ayakları ilçemizde vardır. Kartepemizin turizm ve kongre merkezi olarak dünyada tanınması için mücadele ediyoruz” açıklamasında bulundu.


VERDİĞİMİZ SÖZÜMÜZÜ TUTTUK   


“Bütçemizi her zaman planlı ve öngörülü bir şekilde yönettik” diyen Başkan Üzülmez, “Türkiye tarihinin en hareketli dönemini yaşadık. Yediye yakın seçim, 15 Temmuz darbe girişimi, doğal afetler ile planlanmayan durumlar karşısında bugün bu duruma geldik. Verdiğimiz sözleri yerine getirdik ve bunun huzurunu yaşıyorum” şeklinde konuştu. Desteklerinden dolayı Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkür ederek konuşmasına başlayan KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, “Ülkelerin gelişmesinde ekonomik ayak çok önemli durumdadır. Bununla paralel ekonomik çalışmalara yönelik akademik çalışmalar da büyük rağbet görmektedir. Ülkemizde inanılmaz bir değişiklik yaşanmaktadır. Ülkemiz üzerinde çıkar grupları tarafından ekonomik bazlı oynanan oyunlar herkes tarafından görülmektedir” ifadelerini kullandı.


ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ


“Ülkelerin gücünü ekonominin akademik olarak tartışılması gösterilmektedir” diyen Prof. Dr. Hülagü, “KOÜ olarak bu yönde birçok çalışmaya imza attık. İstihdam konusunda ciddi adımlar atıldı. Meslek Yüksek Okulu’nun derslerini değiştirerek ekonomiye katkı noktasında destek verecek şekilde düzenlendi. KOÜ 80 bin öğrencisinin 35 bini Meslek Yüksek Okulları’nda eğitim görmektedir. Sanayi kuruluşlarıyla protokoller imzaladık. Türkiye’nin kalbi durumunda olan Kocaeli’de üniversite olarak kamu kurum ve kuruluşlarla yakın ilişkiler içerisinde olduk. Her zaman akademik çalışmalarımıza katkı sağlayan değerli başkanımız Hüseyin Üzülmez’e teşekkür ederim” açıklamasında bulundu. ECOEI kongresinde konuşmaların ardından ilk oturumunda Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, İMOS OSB Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Küçükay ve KSO temsilen Atalay Kaya, KOÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ayhan Orhan moderatörlüğünde sunumlarını yaptılar. İki gün süren kongrede 85 oturumda konuşmacılar uzmanlık alanları ile ilgili bilgilerini paylaştılar. 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0625 TL 6.0383 TL
Euro
EURO
6.7591 TL 6.7322 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA