Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 21.05.2019 SAAT 10:22:50
Advert
 
Advert

Tüm ilçelerimiz tehtit altında

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan Kocaeli genelinde ve özellikle Gebze’nin artan işçi ölümleri ile Gündeme gelmesi ve Türkiye sıralamasında yer alması konusunun araştırılması ve önlem alınması amacıyla konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıdı ve Araştırma Önergesi verdi.
Tüm ilçelerimiz tehtit altında

Tahsin Tarhan, “En fazla iş cinayetinin yaşandığı iller arasında Kocaeli 6. Sırada, 2016 yılında 2. Sıradaydı. Emekçi kardeşlerimizin İş Cinayetlerine kurban gitmesine sessiz kalamayız” dedi.

 

EMEKÇİNİN ALIN TERİNİN TAKİPÇİSİYİZ

 

Tahsin Tarhan, “Kocaeli sanayi kenti, liman kenti, işçi kenti, Türkiye ekonomisine en çok katkı sağlayan ancak en az yatırımı alan kentimiz. Mücadelemiz ilimiz daha yaşanabilir bir il olma haline getirmek.

Ancak işçi ölümlerinin kentimizde bu kadar yüksek olması mutlaka araştırılması ve önlem alınması gerekmektedir. Bir ilçe düşünün ki İş Cinayetlerinde Türkiye sıralamasında olsun, bu durum asla kabul edilemez. İşçi kardeşlerimizin alın terinin takipçisi olmak, haklarını aramak benim boynumun borcudur.” dedi

 

TÜM İLÇELERİMİZ İŞ CİNAYETLERİ TEHDİDİ ALTINDA

 

Tahsin Tarhan, “Kocaeli 2017 yılında iş cinayetleri bakımından, ölen kişi sayısı dikkate alındığında ülke genelinde 6. sırada yer almaktadır. Fakat sigortalı sayısına göre 2. nüfusa oranla da 3. sırada” olduğu tespit edilmiştir.

2018 yılında en fazla iş cinayeti 13 işçi ölümü ile Gebze ilçesinde gerçekleşirken, Gebze’yi İzmit, Derince ve Darıca ilçelerinin takip etmektedir. Yani her ilçemiz iş cinayetleri konusunda tehdit altındadır.” Dedi.

 

İŞÇİYİ YAŞAT Kİ, EKONOMİ YAŞASIN

 

Tahsin Tarhan, “İşçilerin çalıştıkları fabrikalardan, çalışma sahalarına kadar her şey onların kılına zarar gelmemesi ve en iyi çalışma şartlarına sahip olarak çalışmaları anlamında düzenlenmelidir. 21 inci yüzyılda iş cinayetlerinin ülkemizde bu denli çok olması utanç vericidir. İşçiye güven vermeden çalışanı korumadan içinde bulunduğumuz ekonomik krizden çıkmaz zaten mümkün değildir.” dedi

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0600 TL 6.0358 TL
Euro
EURO
6.7614 TL 6.7344 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA