Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 18.02.2019 SAAT 04:03:59
Advert
 
Advert Advert

Öğrencilere dev kütüphane

İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Büyükşehir’den kalan Halk kütüphanesi binasını tamamen öğrencilerin kullanacağı bir kütüphane haline getirdi. Okulun mezunlarının katkıları ile yapılan kütüphane Çarşamba günü açılacak
Öğrencilere dev kütüphane

Süriye ÇATAK TEK  -İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kocaeli Büyükşehir belediyesi tarafından daha önce Halk Kütüphanesi’ni olarak kullanılan bina okul yönetimi tarafından sadece okul öğrencilerinin kullanacağı bir kütüphane haline getirdi. 2400 örgün, 900 yaygın eğitim alan öğrencisi bulunan okul, Mezunlar Derneği ile yaptığı kütüphane 280 metrekare alana sahip. Kütüphanede aynı zamanda konferans ve toplantı salonu da yapıldı.

 

 

KARAOSMANOĞLU VERDİ

 

Büyükşehir Belediyesi’nin Halk Kütüphanesini SEKA Park’ta bulunan Bilim Merkezi’nin üst katına taşımasının ardından boş kalan binaya İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi talip oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun oluru ile binayı alan okul yönetimi lisenin mezunlar derneği ile birlikte çalışma başlattı. Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Okul Müdürü Mehmet Aktaş, öncelikle yeri kendilerine veren Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür etti.

 

3 ŞART GETİRİLDİ

 

2 bin 400 örgün, 900 yaygın eğitim alan öğrencinin yararlanacağı bir kütüphanelerinin olmamasının bazı sıkıntılara neden olduğunu söyleyen Aktaş, “Kütüphanemiz olmadığı dönemde dersi boş olan öğrencilerimiz dışarı çıkıyordu. Ancak kütüphane kurulunca öğrencilerimize 3 şart getirdik. Onları kütüphaneye yönlendiriyor ve kitap okumayı, ders çalışmayı ve satranç oynamayı şart koşuyoruz. Birde öğrencilerimizi ödüllendirmek için yapılan konferans salonunda sinema günleri de yapacağız.

 

 

MEZUNLAR YAPTI

 

Okulumuzun derneği İzsander ile birlikte kütüphaneye devraldıktan sonra çalışmaya başladık. Ayın öğrencisi törenine onur konuğu olarak çağırdığımız 1995 Otomatik Kumanda mezunları Yaşar Teke, Eren Açıldı, Gökhan Gül, Aykut Büyüktanır sponsor oldu ve kütüphanemizi baştan düzenledik. Yaptığımız düzenleme ile kütüphanenin içinde 20 metrekare toplantı odası, 53 metrekarelik konferans salonu ve 163 metrekarelik kütüphane düzenlemesi yapıldı.

 

KARAOSMANOĞLU AÇACAK

 

Maddi destek veren tüm mezunlarımıza çok teşekkür ediyorum. 28 Kasım Çarşamba günü yapacağımız kütüphane açılışına tüm mezunlarımızı bekliyoruz. Açılışımız saat 10.30’da yapılacak. Açılışa bu yeri bize devreden Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’da katılacak” dedi.

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.2775 TL 5.2564 TL
Euro
EURO
5.9531 TL 5.9293 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA