Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 18.02.2019 SAAT 04:09:26
Advert
 
Advert Advert

Sadettin Hülagü'den ilk açıklama

Yeni rektör için YÖK, başvuruda bulunan 12 isim içinden Kocaeli Üniversitesi mevcut rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve iki ismi mülakata çağırmıştı. Bugün açıklanan sonuca göre Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü'ne ikinci kez Prof.Dr. Saadettin Hülagü atandığı belli oldu. Saadettin Hülagü atamadan sonra ilk açıklamasını yaptı
Sadettin Hülagü'den ilk açıklama

 Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü'ne ikinci kez Prof.Dr. Saadettin Hülagü'nün açıklaması şöyle ;

 

Ülkemizin en önemli ve güçlü kurumlarından biri olan Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü’ne atandığım 18 Kasım 2014 tarihinden bugüne geçen 4 yıllık süre içerisinde, kentiyle bütünleşen, kurum içi barışı ön plana çıkartan, öğrenci odaklı bir yönetim sürdürmeyi ilke olarak benimseyerek ilk dönemimizi tamamlamış bulunuyoruz. İlk görev dönemimizin sona ermesinden itibaren başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç’ın teveccühleri ile yeniden 4 yıllık süre için Üniversitemiz Rektörlüğü görevine atanmış bulunmaktayım.

 

Başarılı olmaktan daha zor olanın başarıyı sürdürmek olduğu inancıyla yeni dönemimizde çok daha fazla çalışıp üniversitemizi daha iyi noktalara taşımak için tüm personelimizle çaba göstereceğiz. İlk dönemimizde hayata geçirmiş olduğumuz Klinik ve Deneysel Araştırmalar Binası, Onkoloji ve Palyatif Hasta Bakım Merkezi, Ek Fakülte Binaları ve Yerleşkeler başta olmak üzere 400 Milyon TL’yi aşan yatırımlarımızı, Yeni Poliklinik Binamız ve B Yerleşkesi yatırımlarımız başta olmak üzere taçlandırmaya devam edeceğiz. 80 bini aşan öğrencisiyle dev bir kurum olan üniversitemizde tamamlanmış olan yatay büyümeyi, dikey olarak büyüme, akademik araştırmalarda artış, bilimsel faaliyetlerin geliştirilmesi, ar-ge çalışmalarının hayata geçirilmesiyle bir üst seviyeye taşıyacağız.

 

Göreve atanmış olduğum ilk günden bu yana üniversitemizi anarken hep “Kocaeli Üniversitesi Ailesi” ifadesini kullanmaya özen gösterdik, toplumumuzun en kutsal birimi olan aileyi yüceltecek olan; ahlaktan ödün vermeden, doğru yoldan sapmadan, aile üyelerini yarı yolda bırakmayarak ancak hatalara da göz yummayarak ilerlemektir. Her sene ailemizi yeni öğrencilerle ve personelle büyütüp bugünlere geldik. Hain 15 Temmuz Kalkışması gibi süreçlerde devletimize güvenip, milletimizden aldığımız güçle bir aile olarak badireleri atlatma başarısını gösterdik.

 

Geçtiğimiz süreç içerisinde bizle işbirliğinde bulunarak üniversitemize katkı sunup, kentle bütünleşmemize aracılık eden tüm kamu kurumlarına ve yerel yönetimlere, ilimiz sanayiine ve gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerde desteklerini esirgemeyen üniversitemiz personeline en kalbi teşekkürlerimi sunuyor, yeni dönemimizde başarılı çalışmaların artarak devam etmesini niyaz ediyorum.

 

Saygılarımla 
Prof. Dr. Sadettin Hülagü

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.2775 TL 5.2564 TL
Euro
EURO
5.9531 TL 5.9293 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA