Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert Advert
TARİH 18.12.2018 SAAT 21:02:43
Advert

Baro yönetimi istifa etsin

Kocaeli Barosu’nun AİHM’nin Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılmasıyla ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösteren Ersin Kurt, Baro yönetimini istifaya davet etti
Baro yönetimi istifa etsin

Boran KAYALAR  -Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin, HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılmasını istemesi ile ilgili yaptığı açıklamasına Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AİHM’nin verdiği kararlar bizi bağlamaz. Nihai kararı Türk yargısı verir. AİHM’nin bugüne kadar terör örgütüyle ilgili verdiği birçok karar var. Hepsi de aleyhedir” sözleriyle karara tepkisini dile getirirken, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise ilgili karara uyulması gerektiğini ifade etmişti.

 

KOCAELİ BAROSU’NA TEPKİ


Yaşanan bu gelişmelerin ardından ise Kocaeli Barosu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Demirtaş açıklaması ile ilgili bir basın açıklaması gerçekleştirmişti.  Baro’nun bu açıklamasına Milliyetçi Avukatlar Grubu’ndan tepki geldi. Milliyetçi Avukatlar Grubu adına açıklamayı okuyan Ersin Kurt,” AİHM tarihinde ilk kez siyasi alana ilişkin bir karar alarak hem dosyadaki deliller ışığında demirtaş ın makul şüpheli olduğu ve tutuklanmasının yerinde olduğunu belirtmiş hem de rahat siyaset yapması için derhal serbest bırakın demiştir. Yani kısaca suçludur ama ülkenizde bu suçları işlemesini isteyen bir kitlesi vardır bu nedenle makul şüpheliyi derhal serbest bırakın,taraftarları ve kendilerini sözde solcu sözde Atatürkçü olarak adlandıran sempatizanları ile birlikte bu hukuka aykırı eylemlerine rahatça devam edebilsin demiştir.Peki o zaman bu karara göre radikal dinci teröristleri de Türkiye Cumhuriyeti sırf kitleleri var diye serbest mi bırakmalıdır? AİHM’in  Türkiye aleyhinde aldığı bu ilk siyasi karar akla ziyan ve hukuka aykırı bir karardır.


ARKASINDA DURSUN


Kocaeli Barosu’nun ise Kocaeli Barosu avukatları adına yapmış olduğu iddianamede PKK KCK’nın siyasi alan sorumlusu Selahattin Demirtaş’a özgürlük içeren açıklamasını tanımadığımızı bu talep ve isteğin Kocaeli barosunda sadece hdp ve hdp sempatizanı birkaç sol yapıya seçim diyeti olarak verilen bir açıklama olduğunu ve Kocaeli Barosunun Türk milliyetçisi Atatürkçü avukatlarının görüşünü temsil etmediğini kamuoyuna duyurma amacı elzem olmuştur. Eğer Kocaeli Barosu emperyalist güçlerin kontrolünde olan AİHM in kararlarının uygulanması yönünde görüş bildirme cürretinde bulunabiliyorsa,eğer hukukilik  değil de kanunilik ilkesini savunuyorsa buyursun AİHM in Türk ordusunun Hendek operasyonlarındaki verdiği mücadelenin hukuka uygun olduğu yönündeki kararlarının arkasında dursun.


KABUL ETMEZLER


Eğer hukukilik ilkesi yerine kanunilik ilkesinden yana ise yargının rezalet zerrap ile ilgili yargı kararlarınında arkasında dursun.Kocaeli Barosu madem AİHM kararları bağlayıcıdır diyor yasaldır diyor,herkes mahkeme kararlarına uygun hareket etmelidir diyor hukuka uygun ve uygulanması gerekir diyor,hiç utanmasın reza zerrap hakkında mahkeme takipsizlik verdi o adam hırsız değil desin , deniz gezmiş vatana ihanet ettiği için idam edildi mahkeme kararıydı saygı duyulsun desin , Türk milliyetçileri 80 de idam edildi mahkeme kararıydı saygı duyuyoruz desin ki derler ama solcuların idam kararları da mahkeme kararıyla oldu o kararlara da saygı duyuyoruz uygulanmalıydı desin...Tabiiki diyemezler çünkü bazı gelişmemiş düşünceler sadece sözkonusu kendi fikri menfaatleri olunca kanunlara saygılı olurlar eğer fikri menfaatlerine aykırı düşüyorsa bu kanunları ya Atatürk kanunları ya Tayyip kanunları derler ve kabul etmezler.

 

TEKRAR SEÇİME GİDİLMELİ


Türk milliyetçilerinin kurduğu Türk Cumhuriyeti’nde Atatürk’ün ilke ve devrimleri sayesinde bir Isparta köylüsünün Başbakan, Cumhurbaşkanı olduğu bir kadının baro başkanlığı dahil Başbakan olduğu bir ülkede maalesef bu ülkenin üzerinde kurulu bulunduğu toprakların bütünlüğü için şehit olan insanların katillerinin temsilcisi olmakla yargılanan birisi için sözde Türk barosunun demokrasi havarisi büyük kanun savunucusu görünmesi  ne acıdır ne acizliktir. PKK KCK’nın siyasi alan sorumlusu olarak yargılanan demirtaş hakkında verilen siyasi AİHM kararı neticesinde açıklama yapan ve AİHM’in PKK KCK siyasi alan sorumlusu olarak yargılandığı davada serbest bırakılması yönünde uygulama bekleyen Kocaeli baro başkanı ve yönetimi derhal istifa etmelidir ve Türk milletinin menfaatlerine aykırı bu düşüncelerini ortaya koyarak tekrar seçime gitmelidir.


TERÖR ÖRGÜTÜ TEMSİLCİLERİ


Çünkü Türk Milliyetçisi avukatlar nazarında, Kocaeli barosu PKK KCK siyasi alan sorumlusu lehine açıklama yaptıktan sonra meşruiyetini tamamen yitirmiştir. Baro seçimi öncesinde kişisel ilişkileri  nedeni ile yada kesinlikle bölücü yıkıcı unsurlar lehine faaliyet ve açıklamalarda bulunulmayacağı taahhütleri nedeni ile Kocaeli baro başkanı ve yönetimini destekleyen tüm arkadaşlarımız hayal kırıklığına uğramıştır. Bu nedenle Kocaeli Barosu yönetimine çağrımız onurlu bir şekilde istifa etmeleri ve yeniden girecekleri seçime de gerçekte savundukları düşüncelerini ortaya koyarak meşru bir yönetim oluşturmalarıdır. Aksi takdirde Kocaeli barosunun terör örgütü temsilcilerinin lehine alacağı her kararı şiddetle kınayacağımızı ve baro yönetiminin meşruluğunu kabul etmeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla bildiririz.

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3680 TL 5.3466 TL
Euro
EURO
6.1040 TL 6.0797 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA