Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 18.02.2019 SAAT 04:12:45
Advert
 
Advert Advert

Kedi evlerini minik eller boyadı

Büyükşehir tarafından Gölcük Türk Alman Vakfı Saraylı Çocuk Hizmetleri Sitesi’ne verilen kedi evlerini, kurumda kalan çocuklar boyadı
Kedi evlerini minik eller boyadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı’nın ‘Mutlu Patilerle Elele’ projesine katkı amacıyla Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından korunmaya muhtaç çocuklara hizmet veren Gölcük Türk Alman Vakfı Saraylı Çocuk Hizmetleri Sitesi’ne, kedi evi verildi. Kurumda kalan çocukların, doğa ve hayvan sevgisiyle büyümeleri için yapılan etkinlikte, çocuklar ve kurum yöneticileri hep birlikte kedi yuvalarını boyadılar. Çocukların kedi evlerini kendilerinin boyamasıyla sokak hayvanlarına karşı daha da duyarlı hale gelmeleri amaçlanıyor.

 

HEP BİRLİKTE BOYADILAR

 

Proje kapsamında Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından Gölcük Türk Alman Vakfı Saraylı Çocuk Hizmetleri Sitesi’ne 10 adet kedi evi verildi. Sokak kedilerinin özellikle kış dönemlerinde içerisinde kalabileceği kedi evleri, kurumda kalan çocuklar ve yöneticiler tarafından boyandı. Kedi evlerini istedikleri renge boyayarak eğlenen çocuklar, evleri kurumun bahçesindeki uygun yerlere yerleştirdi.

 

 

STK VE OKULLARA DA VERİLİYOR

 

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sokak hayvanlarının barınma ihtiyacının giderilmesi için hayvansever STK, okul ve diğer kurumlara kedi evi ve köpek kulübesi veriyor. 2018 yılı içerisinde kurumlara 73 kedi evi ve 17 köpek kulübesi verildi. Kedi evi ve köpek kulübesi temini için Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne başvurulması gerekiyor.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.2775 TL 5.2564 TL
Euro
EURO
5.9531 TL 5.9293 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA