Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.05.2019 SAAT 12:31:25
Advert
 
Advert

Kedi evlerini minik eller boyadı

Büyükşehir tarafından Gölcük Türk Alman Vakfı Saraylı Çocuk Hizmetleri Sitesi’ne verilen kedi evlerini, kurumda kalan çocuklar boyadı
Kedi evlerini minik eller boyadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı’nın ‘Mutlu Patilerle Elele’ projesine katkı amacıyla Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından korunmaya muhtaç çocuklara hizmet veren Gölcük Türk Alman Vakfı Saraylı Çocuk Hizmetleri Sitesi’ne, kedi evi verildi. Kurumda kalan çocukların, doğa ve hayvan sevgisiyle büyümeleri için yapılan etkinlikte, çocuklar ve kurum yöneticileri hep birlikte kedi yuvalarını boyadılar. Çocukların kedi evlerini kendilerinin boyamasıyla sokak hayvanlarına karşı daha da duyarlı hale gelmeleri amaçlanıyor.

 

HEP BİRLİKTE BOYADILAR

 

Proje kapsamında Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından Gölcük Türk Alman Vakfı Saraylı Çocuk Hizmetleri Sitesi’ne 10 adet kedi evi verildi. Sokak kedilerinin özellikle kış dönemlerinde içerisinde kalabileceği kedi evleri, kurumda kalan çocuklar ve yöneticiler tarafından boyandı. Kedi evlerini istedikleri renge boyayarak eğlenen çocuklar, evleri kurumun bahçesindeki uygun yerlere yerleştirdi.

 

 

STK VE OKULLARA DA VERİLİYOR

 

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sokak hayvanlarının barınma ihtiyacının giderilmesi için hayvansever STK, okul ve diğer kurumlara kedi evi ve köpek kulübesi veriyor. 2018 yılı içerisinde kurumlara 73 kedi evi ve 17 köpek kulübesi verildi. Kedi evi ve köpek kulübesi temini için Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne başvurulması gerekiyor.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0625 TL 6.0383 TL
Euro
EURO
6.7591 TL 6.7322 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA