Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 21.02.2019 SAAT 11:50:18
Advert
 
Advert Advert

Aile hekimlerinin uyum eğitimi bitti

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen Aile Hekimleri 1. Aşama Uyum Eğitimleri tamamlandı. Başarılı olan hekimler sertifikalarını almaya hak kazandı
Aile hekimlerinin uyum eğitimi bitti

İL Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birimi organizasyonuyla, Kocaeli’de birinci basamak sağlık hizmetlerinin daha iyi ve kaliteli bir şekilde verilebilmesi amacıyla düzenlenen "Aile Hekimliği 1.Aşama Sertifikalı Uyum Eğitimleri” tamamlandı. Geçtiğimiz haftalarda ilk grup aile hekimlerine gerçekleştirilen eğitimler tamamlanmış ve başarılı olan hekimler sertifikalarını almaya hak kazanmıştı.

 

KİMLER DERS VERDİ?


Kocaeli’de aile hekimliği uygulamaları kapsamında sözleşmeli aile hekimi olarak görev yapanlar arasında daha önce “Aile Hekimliği 1.Aşama Sertifikalı Uyum Eğitimi” almamış olan 2. Grup aile hekimlerinin eğitimleri; Dr. Funda Düven, Dr. Cevdet Yılmaz, Dr. Ülker Mola, Dr. Banu Hopancı, Dr. Ayça Adile Alboyacı tarafından verildi.


EĞİTİM KONULARI


Eğitimde; Türkiye ve dünyada aile hekimliğine geçiş süreci, aile hekimliğinin tanımı ve temel ilkeleri iletişimin temelleri, hasta-hekim görüşmesi, klinik problem çözme, birinci basamakta kadın ve üreme sağlığı hizmetleri, bebek, çocuk ve ergen izlemleri, bulaşıcı hastalıkların ihbar ve bildirim sistemi, birinci basamakta bağışıklama hizmetleri konularına yer verildi. Aile hekimlerinin 2. Grubuna yönelik olarak uygulanan ve 5 gün boyunca devam eden eğitimler tamamlandı ve başarılı olan hekimler sertifikalarını almaya hak kazandı.


BAŞARILAR DİLEDİ


Sertifika takdim töreninde konuşan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney “Hekimlik, sürekli kendini güncelleyen ve gelişime açık olan bir meslek grubu durumunda. Sağlık Bakanlığımız eğitime çok önem veriyor ve bu tarz programları destekliyor. Dünyada 1. Basamak sağlık hizmetlerinin önemi her geçen gün çok daha iyi anlaşılıyor. Bu hizmetleri sizlerin katkıları bizlerin çabalarıyla çok daha güzel yerlere taşıyacağız. Öncelikle bu eğitime katkı sağlayan eğitimci hekim arkadaşlarıma, eğitime katılan tüm hekimlerimize ve sertifika programımızda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyor, bu eğitimin hekimlerimize mesleki yaşamlarında önemli katkılar sağlamasını diliyorum” dedi.


SERTİFİKA VERİLDİ


Program sonunda başarılı olan hekimlere sertifikaları İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Coşkun Güler, Başkan Yardımcısı Dr. İrfan Kaynar, Bulaşıcı Hastalıklar ve Aşı Programları Birim Sorumlusu Dr. Mehmet Yılmaz ve eğitimciler tarafından takdim edildi.

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3139 TL 5.2927 TL
Euro
EURO
6.0270 TL 6.0030 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA