Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 21.05.2019 SAAT 10:24:36
Advert
 
Advert

Aksoy:Öğretmenlerimiz en büyük gücümüzdür

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Süleyman Demirel Kültür Merkezinde tören düzenlendi. Programda konuşan Vali Hüseyin Aksoy “Öğretmenlerimiz en büyük gücümüzdür” dedi.
Aksoy:Öğretmenlerimiz en büyük gücümüzdür

Arif BULUT  -Ülkemizde 1981 yılından buyana kutlanan 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle Süleyman Demirel Kültür Merkezinde kutlama programı düzenlendi. Törene Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy’un yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler katıldı.  Törende İzmit Cahit Elginkan Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan gösteri sahnelendi.

 

 


KUTSAL BAYRAK


Törende mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına konuşan Şehit Osman Gazi Çetingöz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmeni Eda Koç yaptığı konuşmada  “ Öğretmen olmak binlerce cana dokunmaktır. Bir sevdadır öğretmenlik. Her öğrencinin değerli olduğunun farkında olmak ve bu anlayışa göre davranmaktır öğretmenlik. Bu anlamda Başöğretmen Atatürk’ün gösterdiği yolda bu kutsal bayrağı gelecek nesillere en iyi şekilde aktaracağız” dedi.


ÖĞRETMENLİK ZOR MESLEK


Emekli öğretmenler ardına konuşan İlköğretim Maarif Müfettişi Nazır Atalay ise “ Bu gün bizlerin günüdür. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk bizlere çok önemli bir misyon yüklemiştir. Öğretmenlik mesleği kutsal olduğu kadarda zor bir meslektir. Çünkü öğretmenler sadece öğrencilere değil tüm çevrelerine örnek olmalıdırlar. Ben 46 yıl görev yaptıktan sonra görevimi tamamladım.  Öğretmenlere tavsiyem sürekli kendilerini yenilemeleri ve öğrencilerine karşı sevgi ile yaklaşmalarıdır” dedi.


ÖĞRETMENLİK RUH İŞİDİR


Atalay’ın ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik “ Bugünü amacı  öğretmenlerin tolumdaki yerini bir kez daha idrak etmektir. Bilgi insanlık tarihinde önemli bir yer tutmuştur, bizim kültürümüzde de bilgeliğin kaynağı olan öğretmenler sevginin en samimisine sahip olmuştur. Bu sevgi aynı zaman büyük bir sorumluluğunda beraberinde getiriyor. Öğretmenlik yalnızca var olan bilgiyi aktarmak değil, özünde sevgi ve saygı vardır. Öğretmenlik bir sanatkar ufku ile öğrencilere yaklaşmaktır. Farkında olsun olmasın, her kişide öğretmenlerin izleri vardır. Öğretmenlik para değil ruh işidir. Öğretmenlik vicdan gerektirir çünkü vazife büyüktür. Vazife evlatlarımıza köklü bir medeniyetin mirasçıları olduklarını hatırlatmaktır” dedi.

 

 


DAHA GÜZEL BİR MESLEK YOK


Çelik’in ardından konuşan Öğretmen olan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “ Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Öğretmenlik gerçekten fedakarlık isteyen sevgi dolu, umut dolu bir meslek. Ve mesleklerin en güzeli, bu meslekten daha güzel bir meslek yok. Bana mesleğim sorulduğu zaman öğretmenim diyorum. Öğretmenler insan mimarıdır. Öğretmenlik sadece sınıfta değil, öğretmenlik her yerde öğretmendir. Öğretmenini eli çok büyük bir saygı ile öpülmelidir. Öğretmenlerimize sahip çıkacağız ve değer vereceğiz. Bu anlamda okullarımızı ziyaret ediyoruz. Eğitimin belli bölgelerin yerel yönetimlere devredilmesi gerektiğini düşünüyorum. Okulların bakımlarını yerel yönetimler görebilirler” dedi.


ÖĞRETMENLERİMİZ EN BÜYÜK GÜCÜMÜZDÜR


Karaosmanoğlu’nun ardından konuşan Vali Hüseyin Aksoy “ Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren eğitim alanında büyük bir gelişim sağlanmıştır. Eğitim ve öğretim sürekli olarak gelişen ve yenilenen önemli bir süreçtir. Eğitim ömür boyu devam eden önemli çalışmadır. Eğitim noktasında yükün en ağır kısmı öğretmenlerin omuzlarındadır. Çocuklarımızı araştıran, sorgulayan, ufku geniş bireyler olarak yetiştirebilmemiz gerekiyor. Öğretmenlerimiz en büyük gücümüzdür. Öğrencilerimizin Cumhuriyetimizi yüceltmek için çalışan üretken olmaları bizim için en büyük önceliklidir. Öğretmen insana dokunmak suretiyle insanı şekillendirmektedir. Öğretmenlerimiz her zaman güçlü Türkiye’nin teminatıdır” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0600 TL 6.0358 TL
Euro
EURO
6.7614 TL 6.7344 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA