Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 21.02.2019 SAAT 22:06:07
Advert
 
Advert Advert

TÜRGED, aile egemen bir topluma “evet” dedi

TÜRGED, şiddetin aile egemen bir toplumla biteceğini ifade ederek kadına şiddeti gündeme getirdi
TÜRGED, aile egemen bir topluma “evet” dedi

Kocaeli'de yaşayan ve çalışan insanları bir araya gelerek oluşturduğu ve kısa adı TÜRGED olan Türkiye Gönül Elçileri Derneği geçtiğimiz günlerde resmi kuruluş sürecini tamamlamıştı. Resmi kuruluş aşmasını tamamladıktan hemen sonra dernek faaliyetlerine başlamış İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ile birlikte 'Gönül Ziyaretleri' adını verdikleri etkinlik ile ihtiyaç sahibi insanları evlerinde ziyaret etmişti.

 

GÜNDEM KADINA ŞİDDET VE AİLE


Dernek 25 Kasım tarihinde 1. Dönem 1. Kurucu Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının gündemi 25 Kasım Kadını Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeni ile 'Kadına Şiddet ve Aile' olarak belirlendi. Toplantı sonrası TÜRGED “Kadına Şiddete Hayır, Aile Egemen Bir Topluma Evet” dedi.

 

 

ÇALIŞMA BAŞLATACAĞIZ


Dernek Başkanı Veysel Oti yaptığı açıklamada, "Bugün Kadına Yönelik Şiddete Karşı Dayanışma Ve Mücadele Günü, bu doğrultuda ilk toplantımızın önemli bir gündem ile yapıldı. Kadın ve aile üzerindeki dernekteki sosyal hizmet uzmanı arkadaşlarımızda farkındalık projeleri üzerinde çalışma başlatma kararı aldık.” İfadelerine yer verdi.

 

ŞİDDET AİLE EGEMEN BİR TOPLUMLA BİTER


Sözlerine devam eden Oti, “Bizim Kadına şiddetin temelinde gördüğümüz yıpranan aile yapıları. Boşanma davalarının istatistiklerine bakarak kolayca anlayabiliyoruz bunu. Bu anlamda kadına şiddet gibi çağdışı olayların tamamen yok olabilmesi için temel aile yapısının korunmasını ve ivedilikle aile kavramının yeniden ön plana çıkarılması gerektiğini düşünmekteyiz. Aile eğitimleri konusunda hassasız. Uzman arkadaşlarımız ile Bu konulara eğileceğiz. Bu yüzden ne erkek egemen ne kadın egemen yaşasın aile egemen toplum sloganıyla yola çıkıyoruz” ifadeleri ile açıklamasına son verdi.

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3316 TL 5.3103 TL
Euro
EURO
6.0462 TL 6.0221 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA