Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 18.02.2019 SAAT 04:15:36
Advert
 
Advert Advert

SGK'da sıkıntı büyük

SGK Kuruçeşme binasında her hangi bir büfe ve kantin olmaması nedeniyle hem vatandaşlar hem de çalışanlar büyük sıkıntı yaşıyor. Vatandaş en azından bekleyebilecekleri ve rahatlıkla içine girip fotokopi çektirecekleri bir kantin ya da büfe talep ediyor
SGK'da sıkıntı büyük

 

Süriye ÇATAK TEK-Kocaeli işçi, emekli, işveren, memur, esnaf herkesimin her gün kullandığı tek bina olan SGK Kuruçeşme binasında yaşanan büfe sıkıntısı artık hem çalışanların hem de bu binayı kullanan vatandaşların en büyük problemi haline geldi. Sosyal Güvenlik ile ilgili işlemlerini yapmak için kuruma gelen vatandaşlar derme çatma bir yerde fotokopi çekmek zorunda kalmaktan ve işlerinin yapılmasını beklerken gidecek bir yer olmamasından şikayetçi. Aynı mağduriyeti çalışanlarda yaşıyor.

 

ON BİNLERCE KİŞİ GELİYOR

 

Ayda on binlerce kişinin ziyaret ettiği, yaklaşık 200 çalışanı bulunan SGK binasında çalışanlar ve vatandaşlar mutlaka bir kantin ya da büfe yapılmasını istiyor. Kurulduğu dönemde bölgeye hareketlilik getirmesi ve bölgedeki ticareti canlandırması beklenen bina bu beklentiyi karşılamadı. Bölgede çalışanların öğle saatinde gidip dinlenecekleri bir alan olmadığı gibi, işlerinin yürütülmesini beklemek ya da işlemleri devam ederken beklemek zorunda kalan vatandaşların da oturacağı bir alan bulunmuyor.

 

VATANDAŞIN TALEBİ VAR

 

Yaklaşık 25 yıl önce Kuruçeşme’ye kurulan ve bu bölgenin merkezileştirilmesi amaçlanarak yapılan SGK binası uzun yıllardır sıkıntılarla boğuşuyor. Bine 1999 depreminden sonra uzun yıllar tadilat yapılmasını bekledikten sonra şimdi de bir kantin ya da büfe yapılmasını istiyor. SGK binasının içinde fotokopi çektirecek bir yerin bulunmaması ve vatandaşların işlemleri yapılırken bekleyecek bir kantinin olmaması şikayet konusu oluyor. Vatandaşlar, bölgede neredeyse oturacak bir alanın olmadığının altını çiziyor.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.2775 TL 5.2564 TL
Euro
EURO
5.9531 TL 5.9293 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA