Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 20.05.2019 SAAT 18:23:03
Advert
 
Advert

Tüm sektörlerde gerilediğini görüyoruz

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, kapasite oranlarının tüm sektörlerde gerilediğini bildirdi.
Tüm sektörlerde gerilediğini görüyoruz

Zeytinoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Kasım ayı kapasite kullanım oranlarını değerlendirerek, hemen hemen tüm sektörlerde aylık bazda gerileme olduğuna dikkati çekti.

 

Açıklamasında, "Merkez Bankası ve Kocaeli Sanayi Odası verilerine göre Kasım ayı kapasite kullanım oranı Türkiye genelinde yüzde 74,1 ile geçen yıla göre 5,8 puan, geçen aya göre 1,3 puan geriledi. Kocaeli’de ise yüzde 70,5 ile geçen yılın aynı ayına göre 0,5 puan, geçen aya göre ise 0,7 puan geriledi." ifadelerine yer veren Zeytinoğlu, şunları kaydetti:

 

"Gerek Türkiye geneli gerek ilimizde tüm sektörlerde kapasite oranlarının gerilediğini görüyoruz. İlimizde yaptığımız araştırmada firmalarımızın yüzde 71’i geçen aya göre kapasite kullanım oranlarının azaldığını bildirdi. Azalış nedenleri arasında ise ekonomik durgunluk ve belirsizliklere bağlı iç pazarda daralma ve siparişlerdeki azalma gösterilmiştir.

 

Kocaeli genelinde sanayi kuruluşlarına yönelik yaptığımız araştırmada firmalarımızın yüzde 10’u Aralık ayında alınan iç piyasa sipariş miktarının arttığını, yüzde 45’i ise bu miktarın değişmediğini ve yüzde 45’i azaldığını belirtmiştir. Benzer şekilde ihracat yapan firmalarımızın ise yüzde 22’si dış piyasa siparişlerinin arttığını, yüzde 53’ü sipariş miktarında bir değişme olmadığını, yüzde 25’i ise azaldığını ifade etmişlerdir."

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0600 TL 6.0358 TL
Euro
EURO
6.7614 TL 6.7344 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA