Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert Advert
TARİH 16.12.2018 SAAT 07:42:09
Advert

Baro’nun meşruluğunu kabul etmeyeceğiz

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü “Kocaeli Barosuna çağrımızı dikkate alarak onurlu bir şekilde istifa etmelidir. Aksi takdirde Baro’nun meşruluğunu kabul etmeyeceğimizi duyurmak istiyorum” dedi.
Baro’nun meşruluğunu kabul etmeyeceğiz

Arif BULUT   -MHP İl Başkanı Aydın Ünlü haftalık olağan basın toplantısında basın mensupları ile bir araya geldi. Darıca Belediye Başkan aday adaylarından Ahmet Odabaş’ın aday adaylığının yapılan çalışmalar sonrası düşürüldüğünü açıklayan Ünlü geçtiğimiz günlerde Kocaeli Barosunun Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin Selahattin Demirtaş ile verdiği karar sonrası yaptığı açıklamaya ilişkin “Kocaeli baro yönetimini istifaya davet ediyoruz. Kocaeli Barosuna çağrımızı dikkate alarak onurlu bir şekilde istifa etmelidir. Aksi takdirde Baro’nun meşruluğunu kabul etmeyeceğimizi duyurmak istiyorum” ifadelerini kullandı. Yerel seçim ittifakı ile ilgilide konuşan Ünlü “ Kocaeli’nde 13-0 Cumhur İttifakı kazanacak” dedi.


ÜLKENİN GELECEĞİ CUMHUR İTTİFAKIDIR


Basın toplantısında konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Geçtiğimiz hafta sonu Antalya’da MHP İl Başkanları ve belediye başkanları toplantısı çok verimli geçti. Siyasete yön verecek, Türkiye’nin gelecek sürecini etkileyecek bir toplantı yaptık. Genel Başkanımızın yaptığı konuşmalar siyasetin tıkanıklığını açmıştır. Ülkenin geleceği Cumhur İttifakıdır. Cumhur İttifakı mahalli idari seçimlerden güçlü bir şekilde çıkmasını temenni ediyoruz. MHP Cumhur İttifakına inanıyor sahip olduğu niteliği biliyordur. MHP Cumhur İttifakının asli ortağıdır. MHP Kocaeli teşkilatı ve belediye başkan adayları liderinin arkasındadır ve gereğini yapacaktır” ifadelerini kullandı.


ADAY ADAYLIĞI DÜŞÜRÜLDÜ


Ünlü daha sonrasında Darıca Belediye Başkan aday adayının adaylığının düşürülmesi ile ilgili olarak da konuşan Ünlü  “Hiçbir sıkıntı ve sorun yoktur. Genel Başkanımızın düşüncelerini kavrayarak çalışmaya devam edecektir. Belediye başkan adaya adayları ile ilgili yapılan incelemelerde Darıca’da Ahmet Odabaş aday adaylığı düşürülmüş ve kendisine tebliğ edilmiştir. Aday adaylığı olumlu görülmemiştir. Yapılan incelemeler sonrası sosyal medya paylaşımları aday adaylığının düşürülmesine neden olmuştur. İhraç ile ilgili ilçe başkanlığı incelemeyi yapacaktır” dedi.


BARO YÖNETİMİ İSTİFA ETSİN


Aydın Ünlü Kocaeli Barosu’nun AİHM kararı ile ilgili yaptığı açıklama ile ilgili ise “Kocaeli Barosunun yaptığı açıklama ile ilgili PKK ve KCK’dan yargılanan Selahattin Demirtaş için açıklama yapan ve serbest bırakılmasını isteyen Kocaeli Baro başkanı ve yönetimini istifaya davet ediyor tekrar seçime gitmesini istiyor. Kocaeli Barosu PKK ve KCK lehine yaptığı açıklamalar ile meşruluğunu yitirmiştir. Kocaeli Baro seçimler öncesi bu şekilde açıklama yapılmayacağı vaadiyle destekleyen arkadaşlarımız hayal kırıklığı içindedir. Kocaeli Barosu istifa etmez ve bu tutumuna devam ederse kınamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3887 TL 5.3672 TL
Euro
EURO
6.0956 TL 6.0713 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA