Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert Advert
TARİH 15.12.2018 SAAT 22:12:48
Advert

Seçimde sahada olacağım

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 31 Mart seçimlerine kadar Tahir Büyükakın ile birlikte sahada seçim çalışması yapacağını söyledi. Büyükakın’ın önüne geçmeden, O’nu vitrine çıkartarak çalışacağını kaydetti
Seçimde sahada olacağım

Süriye ÇATAK TEK  -AK Parti’den 3 dönem kurulanı takılan tek Büyükşehir Belediye Başkanı olan İbrahim Karaosmanoğlu, gazetemizi ziyaret etti. Tahir Büyükakın’ın Büyükşehir adayı gösterilmesinin ardından ilk kez konuşan Karaosmanoğlu, seçim sürecinde sahada olacağının altını çizdi. Büyükakın’ın çalışmalarında asla onun önünde olmayacaklarını ve Büyükakın’ı vitrine koyacaklarını kaydetti. Büyükakın’ın aday gösterilmesinde de etkisinin olduğunu altını çizdi. 

 

ANKETLER ÇOK ÖNEMLİ


Gazetemizin ortaklarından Kadir Genç, Genel Yayın Yönetmeni Adem Turgut’u ziyaret eden Başkan Karaosmanoğlu, seçim çalışmalarını değerlendirdi. Aday adaylığı süreci ve adaylık sürecinin çok güzel geçtiğini belirten Karaosmanoğlu, “Adaylarla ilgili genel merkezimiz adayları belirlemeden önce tüm bilgileri topluyor. Özellikle kamuoyu yoklamalarını çok önemsiyor. 

 

HALK PUAN VERMELİ


Eğer halk sana iyi puan vermemişse teşkilatın ne dediğine bakmaz. Çünkü vatandaşın senin için ne dediği çok önemli.Seçimlerden önce biz de kamuoyu yoklaması yaptık. Yanılma payları çok az oluyor. Genel merkezimiz de kamuoyu yoklamaları yapıyor. Halk beni tasvip etmiyorsa milletvekilleri, teşkilat ne derse desin önemli olmuyor” dedi. 

 

3 BAŞKAN KESİN DEĞİŞECEK


Büyükşehir dışında 15 Aralık’a kadar belirlenmesi beklenen ilçe belediye başkanlarında değişimin fazla olup olmayacağı ile ilgili soruya da yanıt veren Karaosmanoğlu, “Gölcük, Darıca ve Başiskele Belediye Başkanlarımız 3 dönem kuralına takılan isimler. Zaten 3 kişi kafadan gidiyor. Kocaeli’de değişim yüksek olabilir” dedi. 

 

SORUMLULUK ALMAM


İlçe belediye başkanları ile ilgili genel merkezin kendisine fikir sorup sormayacağı noktasında da bilgi veren Karaosmanoğlu, “Genel Merkezimiz vatandaşın ne dediğine, teşkilatların, il başkanı ve ilçe başkanlarının ne dediğine bakar. Ben bu süreçte karar verici olmak istemem. Sorumluluk alamam. Ama çok netleşemeyen bir yerde bana sorarlarsa elbette fikrimi söylerim. Tabi bu noktada il başkanımız ve yeni büyükşehir başkanımıza sorarlar” dedi. 

 

 

İSİMLERİ BİZ BİLDİRDİK


Büyükşehir adayı belirlendiğinde fikrinin alınıp alınmadığı ile ilgili de bilgi veren Karaosmanoğlu, “Bize sormazlar ve buna gerek de duymazlar. Ama belediye başkanını kim olması gerektiği konusunda biz isim verdik. Münir Karaloğlu ve Tahir Büyükakın’ın olabilir dedik” dedi. 

 

VİZYONUMUZ AYNI 


Büyükakın’ın mevcut büyükşehir vizyonunu devamı olup olmayacağı sorusuna da yanıt veren Karaosmanoğlu, “Tahir beyle birlikte çalıştık. Vizyonumuz ortak. Tahir Bey, Münir bey zamanında büyükşehirde başladı. Ersin bey ile devam etti. 2009 yılından sonra genel sekreterimiz oldu. 

 

15 YILI DEĞERLENDİRECEĞİZ


Seçim sürecinde sahada olacağını söyleyen Karaosmanoğlu, “Ben sahada olacağım. Zaten bugüne kadar hiç sahadan çekilmedim. Bütün hayallerimizi ve vaatlerimizi yerine getirdik. Fiziki anlamda ihtiyaç olan çalışmamızı yaptık. 15 yılımızı değerlendiren bir çalışma yaptık. En son bunun tanıtımını yapacağız. Kısa tutacağız tanıtımı. 1,1,5 saatlik bir tanıtım olacak” dedi. 

 

 

VİTRİNDE OLACAK


Tahir Büyükakın’ın bundan sonra vitrine çıkacağını söyleyen Karaosmanoğlu, “Tahir Büyükakın bugüne kadar benim gibi vitrinde değildi. Çalışmaları arka planda yürütüyordu. Şimdi onu vitrine çıkartacağız. Onu gölgede bırakacak bir iş yapmayacağım. Seçilmiş başkanın önünde olmam. Ön plana çıkmam. Çünkü onun ön planda olması gerekiyor” dedi. 

 

DAHA ÇOK SPOR


Seçimlerden sonra daha çok spor yapacağını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Seçimden sonra her türlü sporumu yapacağım. Yüzmeye gideceğim, spor yapacağım. Vakıf işleri ile ilgileneceğim, gençlerle ilgileneceğim. 31 Mart seçimlerinde 30 yılımı dolduracağım. Belediyecilikte çok önemli çalışmalara imza attık. Büyük sıkıntılardan çok iyi noktalara geldik. İşçimizin parasını vermediğimiz bir dönemden geldik” dedi. 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3887 TL 5.3672 TL
Euro
EURO
6.0956 TL 6.0713 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA