Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 21.05.2019 SAAT 10:19:47
Advert
 
Advert

Karaosmanoğlu izlenimleri

Karaosmanoğlu izlenimleri

Gazetecilikte kontra hareketler iyidir…

Haber dediğin de ‘fark yaratan yeni gelişme’dir. Okurun tepkisi ‘şaşkınlık’ ve ‘merak’ ise haber güzel demektir.

Ak Parti’nin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Tahir Büyükakın belirlendikten sonra doğal olarak projektörler de ona çevrildi. Sabah toplantısında bir kontra hareket yapalım, biz de öncelikle İbrahim Karaosmanoğlu’nun düşüncelerini “daha net alalım” dedik.

Ama o da bize kontra bir hareket yaptı.

Davetemizi kabul etti ama iki gazete için daha program yapmış.

Sağlık olsun. Sonuçta onun anlatacakları önemliydi. Sevgili Kadir Genç ve arkadaşlarla beraber kendisini uzun bir aradan sonra tekrar gazetemizde ağırlamış olduk. Ayrıca onun dediklerini sıcağı sıcağına size aktarma fırsatı bulduk.

***

Karaosmanoğlu, bence biraz buruk ama rahattı. Elbette herkes yaptığı önemli görevde kalmak ister. Bir dernek yönetimindeydim. Topu temeli 60- 70 oy kullanılıyor. İki kişi benim ismimi çizmiş. İki gece uyumadım, “kim bunlar” diye…

Dernek ve danışmanlık işlerinde seçim kaybettiğimizde ya da desteklediğimiz isim aday olmadığında da nasıl üzüntü yaşadığımı iyi hatırlıyorum.

Kısacası İbrahim Başkan’dakı hafif burukluk normal bir şey; rahatlık ise omuzlarından büyük bir yükün kalkmasından…

***

Peki Karaosmanoğlu neler söyledi:

BİR- Büyükşehir belediye başkanı belirlenirken bize sormazlar ve buna gerek de duymazlar. Ama belediye başkanını kim olması gerektiği konusunda biz isim verdik. “Münir Karaloğlu ve Tahir Büyükakın’ın olabilir” dedik

İKİ- Seçim sürecinde sahada olacağım. Tahir Büyükakın’ı vitrine koyacağız.

ÜÇ- İlçe belediye başkanlarımız belirlenirken Genel Merkezimiz vatandaşın ne dediğine, teşkilatların, il başkanı ve ilçe başkanlarının ne dediğine bakar. Ben bu süreçte karar verici olmak istemem. Sorumluluk alamam. Ama çok netleşemeyen bir yerde bana sorarlarsa elbette fikrimi söylerim. Tabi bu noktada öncelikle  il başkanımız ve yeni büyükşehir başkanımıza sorarlar.

DÖRT- Gölcük, Darıca ve Başiskele Belediye başkanlarımız 3 dönem kuralına takılan isimler. Zaten 3 kişi kafadan gidiyor. Kocaeli’de değişim yüksek olabilir.

BEŞ- Seçimden sonra her türlü sporumu yapacağım. Yüzmeye gideceğim, bol bol yürüyeceğim.. Vakıf işleri ile ilgileneceğim, gençlerle ilgileneceğim.

***

Her bir cümle çok önemli. Tahir Büyükakın konusunda İbrahim başkanın önerenler arasında olduğunu öğreniyoruz.

Karaosmanoğlu, 3 dönem kuralına takılıp takılmayacağı –belde belediye başkanlığı yaptıkları için- merak edilen Şükrü Karabacak ve Hüseyin Ayaz’ın –en azından aynı yerde- görevlendirilmeyeceğini net biçimde söyledi.

Değişimin yüksek olabileceğini de söyledi.

***

Karaosmanoğlu ile çarşamba günü İzmit MTAL’de bir kez daha karşılaştık.

 Biliyorsunuz, İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Büyükşehir’den kalan Halk Kütüphanesi binasını tamamen öğrencilerin kullanacağı bir kütüphane haline getirdi.

Karaosmanoğlu’nun verdiği kütüphane, 1995 Otomatik Kumanda mezunları Yaşar Teke, Eren Açıldı, Gökhan Gül, Aykut Büyüktanır sponsorluğunda baştan sona düzenlendi.

 

Kütüphanenin içinde 20 metrekare toplantı odası, 53 metrekarelik konferans salonu ve 163 metrekarelik kütüphane düzenlemesi gerçekleştirilmiş.

Kütüphanenin açılışını  Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yaptı.

Eski mezunlardan biri olarak ben de oradaydım.

***

Açılışa Karaosmanoğlu’nun yanısıra İzmit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Rahmi Merdivan, okul Müdürü Mehmet Aktaş, Okulun Mezunlar Derneği İZSANDER Başkanı Halil Atay, Kütüphanenin yapımına destek veren okulun mezunları Yaşar Teke, Eren Açıldı, Gökhan Gül, Aykut Büyüktanır ve okulun eski mezunları ve öğretmenleri katıldı.

Haberin detaylarını Süriye Çatak Tek’in kaleminden okuyabilirsiniz ama ben yine gözlemlediğim Karaosmanoğlu ve açılıştakilerin ona tavırlarından biraz bahsedeyim.

Karaosmanoğlu yine çok rahattı.

Bir dönem çalıştığı okulda olmaktan mutluydu. Sanat Okuluna katkı sunmuş olmanın yanı sıra eğitime verdiği katkılardan bahsetti.

Hatta kaşla göz arasında okulun eksiklerinden olan satranç odasını da yapma sözü verdi.

***

Toplantıya katılanlar, dönemi sonunda abilik moduna geçecek Karaosmanoğlu’na karşı son derece saygılı ve vefa doluydu.

Belli ki Karaosmanoğlu önümüzdeki dört ay boyunca gittiği her etkinlikte benzer bir havayı soluyacak.

Dile kolay, 30 yıldır siyasetin içinde ve 15 yıldır Büyükşehir belediye başkanı…

Son 15 yıl anlatan bir külliyat hazırlanıyormuş ama ben izlenimlere bakarak şimdiden söyleyeyim; Karaosmanoğlu geride hoş bir seda bırakmanın rahatlığını duyabilir.

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0600 TL 6.0358 TL
Euro
EURO
6.7614 TL 6.7344 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA