Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 31.05.2020 SAAT 22:52:36
Advert
Advert
 

TÜRSAB üyeleri Kartepe'de toplandı

İlimizde faaliyet gösteren Kültür ve Turizm Bakanlığı belgeli Seyahat Acentaları, Türsab BTB Aytekin Şahinbaş öncülüğünde Kartepe’detoplandı.
TÜRSAB üyeleri Kartepe'de toplandı
Advert

Kartepe Osmanlı Bahçesi’nde gerçekleşen toplantıya yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra yaklaşık 50acenta sahibikatıldı.  İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan’ın davet edildiği programda;acentaların yaşadığı sonunlar detaylı bir şekilde konuşuldu. Ev sahibi Türsab BTB Başkanı Aytekin Şahinbaş’ta yaptığı açılış konuşmasında bu buluşmanın tanışma anlamında önemli olduğunu ifade ederek şöyle devam etti:  “ Adapazarı’ndan sonra burası ikinci toplantı yerimiz. Aslında bu istişare toplantısıdır. Hem tanışacağız hem de yeni yönetmelik ve değişiklikler hakkında bilgiler vereceğim. Aynı zamanda yaşanan sıkıntılarınıza çözüm üreteceğiz” dedi. Şahinbaş ana başlıklar altında özellikle kaçak turlar, plaka değişiklikleri ve kokartlı rehberler konusunda önemi bilgiler aktardı.

 

 

“TURİSTLERİ İLİMİZE GETİRİN”


Şahinbaş kaçak tur denetimleri noktasında büyük çaba gösteren İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan’aayrıca teşekkür etti.  Acentalar yaşadığı sıkıtları tek tek paylaştıktan sonra son sözü alan Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan yaşanan problemlerin çözümü için gerekli çabayı göstereceklerini söyledi. Öte yandan firma sahiplerinden ilimize turist getirmeleri için tur programları yapmalarını isteyen Zanburkansözlerini şöyle tamamladı: “ Sayın Valimiz Hüseyin Aksoy’da turizme çok önem veriyor ve her fırsatta ilimize il dışından ve yurt dışından turist gelmesi noktasında çalışmalar yapılmasını ifade ediyor. Bizlerde Sayın Valimiz belirtiği gibi bu uygulamanın bir an önce hayata geçmesini istiyoruz. Çünkü ilimiz turistler için her yönüyle ilimiz bir çekim merkezi. Özellikle müzelerimiz, kış sporlar merkezimiz, kültürel varlıklarımız ve 3 bin yıllık tarihi geçmişiyle potansiyeli diğer illere görefazlasıyla olan bir şehir ve cazibe merkezidir. Bu konuda çalışmalarınızı bekliyoruz” 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA