Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 18.02.2019 SAAT 04:11:09
Advert
 
Advert Advert

Lastik’te işçiler öfkeli

Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan’ın öldürüldüğü Goodyear fabrikasında 2 sendika yöneticisi, 3 iş yeri temsilcisi ve 1 işçinin işten çıkartılmasına lastik işçisi sert tepki gösterdi. İşçiler arkadaşları geri alınana kadar fabrikada eylem yapacak
Lastik’te işçiler öfkeli

Süriye ÇATAK TEK -Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan’ın silahlı saldırı sonucu öldürüldüğü Goodyear Sakarya fabrikasında 2 şube yöneticisi, 3 iş yeri temsilcisi ve 1 işçi işten çıkartıldı. Şirketin genel merkezinin müdahil olduğu süreçte, işçilerin fabrika kavgaya karışması nedeniyle işten çıkartıldığı belirtiliyor. Yaşanan işten çıkartılmanın ardından sendika hukuki süreci başlatırken, işçiler ise eylemlere başladı. İşçiler arkadaşlarının geri alınmasını istiyor. 

 

SENDİKACILARI ÇIKARDI


Goodyear Sakarya Fabrikasında Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan’ın silahlı saldırı sonucu öldürülmesi olayının ardından fabrika yönetimi adeta operasyon yaptı. Saldırı sonrasında yaşanan arbedeye katılan sendika yöneticisi, iş yeri temsilcisi ve bir işçiyi işten çıkartan fabrika yönetimi, işçilerin kendi iç hukukları çerçevesinde işten çıkartıldığını söylediği öğrenildi. Yaşanan gelişmenin üzerinde Lastik-İş Sendikası atılan 6 kişinin işe iadesi için hukuki süreci başlattığı belirtildi. 

 

ULUSLAR ARASI BOYUTA TAŞINDI


Sendika yöneticileri, iş yeri temsilcileri ve bir işçinin işten çıkartılması haberinin yayılması üzerine işçiler arasında büyük tepki ortaya çıktı. İşçiler iş yavaşlatmaya başladıkları gibi mesai eylemlerine de başladı. İşçiler arkadaşları işe alına kadar eylemlerini sürdüreceklerinin altını çiziyor. Ayı zamanda uluslar arası alanda faaliyet gösteren sendikalar da yaşanan işçi çıkartılmasından haberdar oldukları öğrenildi. 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.2775 TL 5.2564 TL
Euro
EURO
5.9531 TL 5.9293 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA