Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.05.2019 SAAT 12:30:32
Advert
 
Advert

Lastik’te işçiler öfkeli

Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan’ın öldürüldüğü Goodyear fabrikasında 2 sendika yöneticisi, 3 iş yeri temsilcisi ve 1 işçinin işten çıkartılmasına lastik işçisi sert tepki gösterdi. İşçiler arkadaşları geri alınana kadar fabrikada eylem yapacak
Lastik’te işçiler öfkeli

Süriye ÇATAK TEK -Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan’ın silahlı saldırı sonucu öldürüldüğü Goodyear Sakarya fabrikasında 2 şube yöneticisi, 3 iş yeri temsilcisi ve 1 işçi işten çıkartıldı. Şirketin genel merkezinin müdahil olduğu süreçte, işçilerin fabrika kavgaya karışması nedeniyle işten çıkartıldığı belirtiliyor. Yaşanan işten çıkartılmanın ardından sendika hukuki süreci başlatırken, işçiler ise eylemlere başladı. İşçiler arkadaşlarının geri alınmasını istiyor. 

 

SENDİKACILARI ÇIKARDI


Goodyear Sakarya Fabrikasında Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan’ın silahlı saldırı sonucu öldürülmesi olayının ardından fabrika yönetimi adeta operasyon yaptı. Saldırı sonrasında yaşanan arbedeye katılan sendika yöneticisi, iş yeri temsilcisi ve bir işçiyi işten çıkartan fabrika yönetimi, işçilerin kendi iç hukukları çerçevesinde işten çıkartıldığını söylediği öğrenildi. Yaşanan gelişmenin üzerinde Lastik-İş Sendikası atılan 6 kişinin işe iadesi için hukuki süreci başlattığı belirtildi. 

 

ULUSLAR ARASI BOYUTA TAŞINDI


Sendika yöneticileri, iş yeri temsilcileri ve bir işçinin işten çıkartılması haberinin yayılması üzerine işçiler arasında büyük tepki ortaya çıktı. İşçiler iş yavaşlatmaya başladıkları gibi mesai eylemlerine de başladı. İşçiler arkadaşları işe alına kadar eylemlerini sürdüreceklerinin altını çiziyor. Ayı zamanda uluslar arası alanda faaliyet gösteren sendikalar da yaşanan işçi çıkartılmasından haberdar oldukları öğrenildi. 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0625 TL 6.0383 TL
Euro
EURO
6.7591 TL 6.7322 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA