Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 18.02.2019 SAAT 04:15:50
Advert
 
Advert Advert

Mannesman yıkılıyor

İzmit’e SEKA’nın ardından kurulan az sayıda fabrikadan biri olan Mannesman Boru Fabrikası’da artık tarih oldu. Sadece bir bölümünde endüstriyel dönüşüm yapılan fabrikanın kalan tüm üretim alanlarının yıkımı başladı
Mannesman yıkılıyor

Süriye ÇATAK TEK  -SEKA Park’ın yanında bulunan Mannesman Fabrikası’nın Yalova’ya taşınmasının ardından yerini 87 milyon liraya satın alan Büyükşehir Belediyesi, fabrikanın binalarının yıkımına başladı. Eylül ve Ekim ayında Encümen’de yapılan ihalede iki kez tekrarlandı. Her iki ihalede de en yüksek teklifi veren Arslan Ticaret yıkım çalışmalarına geçtiğimiz gün başladı. Fabrikanın ana gövdesini sökmeye başlayan şirket en az 2 ayda bölgeyi temizleyecek. 

 

 

2 KEZ İHALE EDİLDİ


Mannesman boru fabrikasının binalarının yıkılarak alanın değerlendirilmesi için ihale yapan Büyükşehir Belediyesi ilk olarak12 Eylül’de Encümen’de ihaleyi yaptı. 12 Eylül’de 1 milyon 800 bin lira muhammen ile ihaleye çıkartılan alan Arslan Ticaret tarafından 4 milyon 850 bin liraya alındı. Ancak ihale şartnamedeki eksikler nedeni ile iptal edildi. İkinci kez 10 Ekim’de ihaleye çıkartılan alının muhammen bedeli 2 milyon 650 bin liraya yükseltildi. İhaleyi ilk ihaleyi alan Arslan Ticaret tarafından 4 milyon 21 bin liraya aldı. 

 

 

PEŞİN ÖDEDİ


4 milyon 21 bin lirayı Büyükşehir’e peşin ödeyen şirket geçtiğimiz günlerde çalışmaya başladı. Fabrikanın üretim bölümünü yıkmaya başlayan şirket en az 2 aylık bir çalışma ile yıkım ve hurdaların bölgeden kaldırılacağını belirtti. Hurdaların kaldırılması ile birlikte Büyükşehir ortaya çıkan alanı değerlendirecek. İlk olarak Büyükşehir’in Batı terminali olarak planlanan bölge daha sonra kongre merkezinin inşasının başlaması ile bir otel alanı olarak planlandı. Ancak alan için henüz net bir proje yok. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.2775 TL 5.2564 TL
Euro
EURO
5.9531 TL 5.9293 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA