Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 21.02.2019 SAAT 11:45:51
Advert
 
Advert Advert

Hükümlülere şiddet eğitimi

İZMİT Belediyesi ile kısa adı KADEM olan Kadın ve Demokrasi Derneği işbirliği ile denetimli serbestlikten yararlanan hükümlülere aile içi kadına yönelik şiddetle mücadele eğitimi verildi.
 Hükümlülere şiddet eğitimi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Sosyoloğu Elin Şehnaz Uysal tarafından verilen eğitimde şiddetin tanımı, şiddetin türleri, şiddetin sonuçları, toplumsal cinsiyet eşitliği konuları anlatılarak, eşitsizliğin çocuklukta başladığı, toplumun belirlediği rollerin etkili olduğu ifade edildi.


40 HÜKÜMLÜ KATILDI


Kadına şiddetin bireysel bir sorun değil toplumu ilgilendiren bir mesele ve  bir insan hakları ihlali olduğuna dikkat çekilen eğitimi yaklaşık 40 hükümlü ilgiyle takip ettiler. Soru ve cevap şeklinde gerçekleşen eğitimin oldukça yararlı geçtiği ifade edildi. İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Birim Sorumlusu Asuman Sert, KADEM Kocaeli Temsilcisi Berna Abiş ile dernek yöneticileri eğitim öncesinde Kocaeli Denetimli Serbestlik İl Müdürü Cenk Aslan’ı ziyaret ederek kurumlar arası ortak çalışmaları değerlendirdiler.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3139 TL 5.2927 TL
Euro
EURO
6.0270 TL 6.0030 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA