Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert Advert
TARİH 16.12.2018 SAAT 07:22:12
Advert

Dişler kontrolden geçti

Ağız ve Dil Sağlığı Haftası kapsamında Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencilerine diş muayenesi yapıldı. Uzmanlar, "Dişlerinizi düzenli fırçalayın" uyarısında bulundu
Dişler kontrolden geçti

Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 17-35 yaş aralığındaki hafif ve orta düzeydeki engelli öğrencilere eğitim veriyor. Merkezde kurs derslerinin yanı sıra çeşitli etkinlikler de düzenleniyor. Merkezde eğitim alan 90 öğrenciye Ağız ve Dil Sağlığı Haftası kapsamında diş muayenesi yapıldı.

 

ÖNCE EĞİTİM VERİLDİ


Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezinde Ağız ve Dil Sağlığı Haftası kapsamında, etkinlik havasında ağız ve dil sağlığı eğitimi verildi. Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü’nde görev yapan uzman diş hekimi tarafından verilen eğitim sonrasında öğrencilere diş muayenesi yapıldı. Düzenli bir şekilde yapılan ağız bakımının önemine değinilen eğitimde, öğrencilere diş fırçalamayı aksatmamaları tavsiyesinde bulunuldu. 

 

 


ENGELSİZ MERKEZİ


Eğitim içeriği birey ve aile odaklı bütüncül sosyal destek mantığı ile projelendirilen Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’nde uygun öğrencilerin istihdamına yönelik kurs ve programlar da planlanıyor. Bu kapsamda yapılacak eğitim için İzmit, Başiskele ve Kartepe ilçeleri pilot bölge seçildi. Öğrenciler evlerinden alınıp, eğitimleri sonrası tekrar evlerine bırakılıyor. İlk olarak; 17-35 yaş aralığında bulunan, eğitilebilir ya da öğretilebilir durumda, hafif ve orta düzeyde zihinsel engelli bireyler belirleniyor. Ön kayıt ve kurulda değerlendirme sonrası uygun bulunan öğrenci adayları uyum sürecine tabi tutuluyor.

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3887 TL 5.3672 TL
Euro
EURO
6.0956 TL 6.0713 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA