Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.05.2019 SAAT 12:30:03
Advert
 
Advert

Baro’ya 7 genç avukat

Avukatlık Stajlarını tamamlayan 7 avukat için Kocaeli Baro binasında tören düzenlendi. Törende yemin eden avukatlara ruhsatnamelerini Baro Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir takdim etti.
Baro’ya 7 genç avukat

Arif BULUT  -Avukatlık stajını tamamlayan Av. Serdağ Saadet Kandıra, Av. Özge Aykut, Av. Ahmet Alper Korkusuz, Av. Rıza Akbıyık, Av. Azize Aygün, Av. İlkay Deniz Torun ve Av. Esra Çuhadar dün yemin ederek ruhsatnamelerini aldı. Kocaeli Baro binası Av.  Umut Gümüş Eğitim Salon’unda gerçekleşen törene Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, baro yönetimi, avukatlar ve aileleri katıldı. 


EKMEK SU KADAR ÖNEMLİ


Törende konuşan Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir “Son yıllarda ülkemizde yaşanan hukuka aykırı uygulama örnekleri hukuk devletinin ekmek, su kadar gerekli ve zorunlu olduğunu göstermiştir. Öte yandan avukatların savunma hakkı ekseninde üstündekileri davalarda temsil ettikleri kesimle özdeş tuttuğu, kınandığı, bedel ödediği ve hatta bu bedeli özgürlükleriyle ödediği günlerden geçmekteyiz” dedi.

 

 


YEMİN ETTİP CÜBBE GİYDİLER


Gültekin sözlerinin devamında “Biz bu vahim olaylara karşı açık net tavır içerisinde olmayı baro olmanın gereği olarak görüyoruz. Biz adalet, demokrasi, hukuk devleti ve insan hakları boyutunda baroların daha güçlü bir şekilde mücadele etmesini bir görevin ifası olarak görmekteyiz.” İfadelerini kullandı. Konuşmaların ardından avukatlar cübbe giyerek avukatlık yemini etti. Ardından ruhsatnamelerine kavuşarak resmen mesleğe adım attı. 

 

 

Av. Serdağ Saadet Kandıra
1994 Kocaeli doğumlu, İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Av. ŞahismailKarakadılar ve Av. Mehmet Kamil Şirin’in yanında staj yaptı.
 Av. Özge Aykut
1994 İzmit doğumlu. Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Av. Mehmet Cumhur Arıkan’ın yanında staj yaptı. 
Av. Ahmet Alper Korkusuz
1993 Bahçelievler doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Av. Hakan İnal’ın yanında staj yaptı
 Av. Rıza Akbıyık
1993 Pazaryolu doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Av. Şinasi Sarı’nın anında staj yaptı.

Av. Azize Aygün
1995 Zonguldak doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 

Av. İlkay Deniz Torun 
1992 Ardanuç doğulu. Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Av. Ramazan Umut Özdemirci’nin yanında staj yaptı.

 Av. Esra Çuhadar
1994 İzmit doğumlu. Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Av. Bahar Gültekin Candemir’in yanında staj yaptı. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0625 TL 6.0383 TL
Euro
EURO
6.7591 TL 6.7322 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA